Aktualności

Wyróżnienie dla Edwarda Muchy od Burmistrza!
Na dzisiejszej Sesji Rady Miasta Limanowa, nasz zawodnik, Edward Mucha (junior") został wyróżniony przez Burmistrza i Radę Miasta...

W uznaniu sukcesów sportowych pogratulowano Edkowi wysokich rezultatów i zwycięstw o randze ogólnokrajowej. W liście gratulacyjnym podkreślono największe zasługi z ubiegłego roku - Mistrza Polski Amatorów w Biegach Narciarskich i w Nartorolkach.

Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda podziękował za promocje naszego miasta i Ziemi Limanowskiej. Jeszcze raz gratulując osiągniętych rezultatów, życzył wytrwałości, która będzie przynosić kolejne wspaniałe efekty na niwie sportowej.

EDWARD MUCHA – swoją przygodę z nartami rozpoczął jako piętnastolatek w szkółce narciarskiej w Zalesiu. Wśród swoich sportowych sukcesów ma m.in. mistrzostwo Polski juniorów w biegu na 8 kilometrów, dwukrotne wicemistrzostwo Polski juniorów w biegu na 6 km. Był trzecim z Polaków na Spartakiadzie Armii Zaprzyjaźnionych, gdzie startował wśród najlepszych olimpijczyków i mistrzów świata. Jako najlepszy z Polaków wjechał na metę w międzynarodowym Memoriale Bronisława Czecha, gdzie wywalczył VI miejsce. Karierę sportową zakończył w 1982 r. jako srebrny medalista mistrzostw Polski w biegu narciarskim na 15 km.

Brał udział w sześciu biegach składających się na Mistrzostwa Polski Amatorów w Biegach Narciarskich. Czterokrotnie zdobył pierwsze miejsce: na Biegu Dutka, Biegu Lotników, Biegu Gwarków i w biegu o Istebniański Bruclik. Tym samym wywalczył złoty medal, pokonując 90 rywali w swojej kategorii rocznika 1960–1951. Wziął też udział w Biegu Piastów. Trasę 50 km pokonał w 3 godziny 17 minut, 315. miejsce na 1510 zawodników może nie było wielkim sukcesem, ale liczyło się pokonanie samego siebie po tak długiej nieobecności w sporcie.

Nowy Rok 2012 dla Edwarda Muchy rozpoczął się również dużymi sukcesami!

Biegacz narciarski startujący w barwach KS Limanowa Forrest, 22 stycznia br. brał udział w „Bieszczadzkim Biegu Lotników” w Ustjanowej Górnej, gdzie zwyciężył w niesamowitym stylu na dystansie 21 km.

Tydzień później, Edward Mucha potwierdził swoją wysoką formę zwyciężając podczas „XIII Memoriału Stanisława Bodzka” w grupie IV z ponad dwuminutową przewagą nad następnym zawodnikiem. Impreza ta, miała jednocześnie rangę Mistrzostw Polski Amatorów.

Na kolejny znakomity wynik nie trzeba było długo czekać, bo już dzień później, 29 stycznia Edward zanotował kolejne zwycięstwo podczas „XXXIII Biegu Gwarków-Salomon Nordic Sunday” w kategorii M5 na trasie o długości 20 km techniką klasyczną, zajmując jednocześnie IV miejsce w klasyfikacji generalnej tej prestiżowej imprezy, która zgromadziła niemal 700 uczestników!

4 lutego br. znakomity biegacz narciarski triumfował w sprincie na dystansie 1450 m podczas „I Mistrzostw Polski Amatorów PZN w Sprintach i Biegach Długodystansowych”, które odbyły się w Jakuszycach. Dzień później Edward Mucha brał udział w biegu płaskim na dystansie 10 km, w którym zajął ostatecznie bardzo dobre drugie miejsce w kategorii M4.

W dniach 2-4 marca Edward Mucha planuje rywalizować w Jakuszycach na najbardziej prestiżowej imprezie narciarskiej w Polsce – XXXVI Bieg Piastów. Tuż po tych zawodach pojedzie do niemieckiej miejscowości Oberwiesenthal, gdzie zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w kategorii Masters.

Razem z Edwardem Muchą z KS "Limanowa Forrest", została nagrodzona limanowska biegaczka na orientację Edyta Baluta oraz jej trener Witold Sochacki, reprezentujący orienteering klub "Patria" Młynne.

2012-02-28 15:47:33 admin, wyświetleń 3346