Aktualności

Udany powrót Edwarda Muchy po chorobie
18 marca miały miejsce pierwsze zawody w biegach narciarskich w Lubomierzu – Rzekach.

Na starcie stanęło łącznie 100 zawodników: 48 mężczyzn i 8 kobiet rywalizowało na dystansie 16 km stylem klasycznym. 4 km stylem klasycznym ze startu wspólnego pokonało 20 kobiet i 24 mężczyzn.

Edward Mucha (KS Limanowa Forrest) zmożony chorobą nie mógł
ostatnio wystartować w Mistrzostwach Świata w Niemczech. Teraz wrócił udanie na trasy biegowe. Wystartował na dystansie 16 km. W klasyfikacji generalnej Edward zajął 9 miejsce, natomiast w kategorii wiekowej wygrał z dużą przewagą nad następnym rywalem.

Podczas zawodów trasy biegowe usytuowane były na przepięknych terenach znajdujących się w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego. Przygotowano je w pięknych plenerach Gorców i odpowiednim do tego typu sportów mikroklimacie, w dodatku w odpowiednim ukształtowaniu terenu i różnicy wzniesień.

Organizatorami zmagań byli:
Stacja Narciarska SKI Lubomierz, Gorczański Park Narodowy, Nadleśnictwo Limanowa, Urząd Gminy Mszana Dolna, OSP Lubomierz, Wenzel Tourist, 6 Brygada Powietrzno-Desantowa Kraków, International Police Association Region Limanowa, AMER SPORTS POLAND Sp. Z o.o., PIF SPORT oraz Kancelaria Notarialna Czesław Szynalik. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Narciarski.

Edward Mucha - reprezentuje Klub Sportowy „Limanowa Forrest” i Urząd Miasta w Limanowej.

2012-03-23 10:44:56 admin, wyświetleń 2957