Aktualności

Edward Mucha 2 razy drugi na Biegu Piastów
Drugie miejsce w kategorii M55 zajął reprezentujący Limanową biegacz narciarski.

W tegorocznym Biegu Piastów Edward Mucha startował na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną, który pokonał w czasie 32:05 ustępując najwyższego miejsca na podium Austriakowi Honesowi Josefowi Liebenau. Dwa dni później wystartował także na dystansie 26 km, który ukończył drugim miejscu z czasem 01:37:16 tuż za Czechem Janem Fisnarem. Obydwa wyniki były najlepsze spośród Polaków w kategorii M55.

Edward Mucha tydzień przed startem chorował na grypę, a podczas zawodów biegło mu się bardzo ciężko. Także z powodu choroby nie wziął udziału w odbywającym się tydzień wcześniej Biegu Gwarków.

Bieg Piastów odbywa się od ponad trzydziestu lat w Jakuszycach. Od 2008 roku jest jednym z 15 największych biegów narciarskich w Europie, zaliczanych do ligi Worldoloppet, w ramach której odbywa się Puchar Świata w narciarskich biegach maratońskich.

Edward Mucha reprezentuje Klub Sportowy "Limanowa Forrest" oraz Miasto Limanowa.

2013-03-14 08:20:39 admin, wyświetleń 3503