Aktualności

Znakomity początek sezonu narciarskiego forreściaków edka muchy i piotrka farona
Po bardzo udanym dla naszego klubu sezonie biegowym do boju ruszyli nasi przedstawiciele " sekcji " narciarstwa biegowego - Edward " edek " Mucha i Piotr Faron. Od razu pokazali się ze znakomitej strony...

Puchar Kościeliska 2013 rozgrywany w dniu 15.12.2013 r. dał początek rywalizacji w Pucharze Polski Amatorów w Narciarstwie Biegowym. W jego ramach będzie rozgrywanych 15 biegów m.in. w Jakuszycach - stolicy narciarstwa  biegowego :). Zawody zostały rozegrane w Kościelisku na Malowniczej Polanie Chotarz, gdzie w przeciwieństwie do naszej " wiosny " tej zimy panowały idealne warunku do uprawiania tego pięknego sportu.

Wystartowało łącznie 127 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Panowie rywalizowali na dystansie 10 km a panie 5 km - wszyscy stylem klasycznym. Jak pokreślali sami uczestnicy, zawody stały na wysokim poziomie zarówno pod kontem rywalizacji jak i organizacji. Sama trasa pozwalała " wykazać się " nawet zupełnie zielonym amatorom.

A wracając do tematu nasz król Nordic Walking " edek " Mucha ( tytuły mistrzowskie z Złotoryi i Krynicy-Zdroju ) wraz z nie mniej utytułowałym " Nordicowcem " kolegą Potrem Faronem ( również Mistrzostwo Polski  w Krynicy-Zdroju ) do kijków dodali narty i proszę bardzo i od razu z jakim przytupem :). " Edek " Mucha wygrał rywalizację w kategorii M-60 z czasem : 33:00 ze prawie 2 minutową przewagą nad kolejnym rywalem w swojej kategorii !!. Bravo !! to się nazywa zacząć z dużego C :). W kategorii Open zajął wysokie 19 miejsce ustępując tylko dużo młodszym rywalom. Piotr Faron również błysnął formą zajmując wysokie 6 miejsce w kategorii M-60 z czasem 39:43, a w open uplasował się na 45 miejscu. Czyli zima zapowiada się wybornie :) oby tylko zdrowie i pogoda naszym zawodnikom dopisała. Kolejny test czeka ich już w najbliższy wekend podczas zawodów w Jakuszycach. Trzymamy kciuki :)

Edek poszedł za ciosem - tak można skomentować używając języka bokserskiego występ naszego zawodnika na zawodach w Jakuszycach rozgrywanych w dniu 22.12.2013 r. na dystansie 9 km. Łącznie rywalizowało 166 zawodników i zawodniczek z Polski i pobliskich Czech ( styl klasyczny ). W zawodach które zdominowali Czesi Edward Mucha po znakomitym biegu zajął 12 miejsce w kategorii open !! Natomiast bezapelacyjne zwyciężył w swojej kategorii M-50. Jego czas to : 29:05. Gratulujemy !! Niestety w zawodach nie mógł wziąść udział Piotr Faron z powodu lekkiego urazu. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !! Następne zawody odbędą się już w Nowym 2014 roku.

2013-12-19 19:50:22 admin, wyświetleń 3271