Aktualności

Edward Mucha udanie startuje i zachęca do biegania!
11 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Edward Mucha (KS "Limanowa Forrest") podczas pierwszego biegu z cyklu "Salomon Nordic Sunday".

Aż 231 osób ukończyło w niedzielę, 18 grudnia 2011 bieg na nartach. To absolutny rekord frekwencji tej imprezy. Mocno wiało i sypał śnieg, ale to nie przeszkodziło zawodnikom w walce o pierwsze medale i dyplomy w tym sezonie. Emocji na finiszu było mnóstwo.

Najbardziej zacięta walka odbyła się na dystansie Mega (ok. 16 km) stylem dowolnym. Czech Lukas Jansky i Polak Robert Faron wbiegli na metę w tym samym czasie. Ostatecznie sędziowie zadecydowali, że minimalnie lepszy był zawodnik z kraju naszych południowych sąsiadów. Co ciekawe w pierwszej dwudziestce tego biegu było aż 15 Czechów, czterech Polaków i jeden Niemiec.

W rywalizacji klasykiem na dłuższym dystansie także najlepszy był Czech. Tym razem ocierający się o kadrę narodową swojego kraju Radek Sretr (zaledwie tydzień temu był trzeci w Slavic Cup), który o ponad 3 minuty wyprzedził Andrzeja Honczara z Białegostoku. Zaciętą batalię o trzecie miejsce stoczyli jeleniogórzanie Jakub Mroziński i Tomasz Kałużny. Obaj w drugim sezonie SNS-a walczyli o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W niedzielę Mroziński wybiegał trzecie miejsce, o niespełna dwie sekundy wyprzedzając Kałużnego. Wśród pań na Mega CT najlepsza była Kornelia Marek, która powoli wraca do dużego ścigania i obecnie zamierza ścigać się w SNS-ie.

Na krótszym dystansie – Mini (ok. 8 km) w stylu klasycznym triumfował junior Piotr Skowron z Jeleniej Góry. To jedyny dystans, na którym Polak w kategorii open wygrał z Czechem. Drugi był Jiri Suchy z Pragi. Dystans Mini stylem dowolnym to podwójna wygrana Czechów. Pierwszy był Jan Kolaja, a drugi Tomas Malik. Trzecie miejsce zajął najlepszy z Polaków – Zbigniew Galik ze Szklarskiej Poręby.

Przypomnijmy, że na otwarcie poprzedniego sezonu SNS-a wystartowało zaledwie 120 osób. W tą niedzielę aż 111 osób więcej!

Kolejny bieg trzeciego sezonu Salomon Nordic Sunday już 15 stycznia 2012 roku, w Jakuszycach. Będzie to Bieg Tysiąclecia, współorganizowany ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów.

Zapisy już trwają na stronie:

Nasz jedyny zawodnik z Limanowej, zdobył wysokie 11. miejsce w kalsyfikacji generalnej biegu "Mega CT" (2. w wiekowej). Edward Mucha (KS "Limanowa Forrest") tak wspomina ten bieg:

"Świetnie przygotowana impreza, bardzo dobre trasy biegowe, jednak był to ciężki bieg ze względu na silny wiatr oraz że był to pierwszy start po całorocznej przerwie w narciarstwie. W biegu uczestniczyło wielu
czołowych zawodników Polski i Czech, zatem rywalizacja była zacięta.
Pozdrawiam wszystkich sympatyków narciarstwa biegowego i zachęcam do uprawiania tego sportu!"

* Wystartowało także dwóch innych zawodników z Powiatu Limanowskiego - ojciec z synem: Piotr Faron i Robert Faron z Zalesia. Piotr zajął 16. miejsce w biegu "Mini CT", natomiast syn Robert zajął 2. miejsce w biegu "Mega FT". Oboje zajęli również 2-gie miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Warto wiedzieć:

Pan Edward Mucha, biegacz narciarski z Limanowej. Jesienią 2010 roku podjął decyzję powrotu do biegania na nartach po... 28 latach przerwy! Można go spotkać na limanowskich Bulwarach, gdzie gdy nie ma śniegu biega na narto-rolkach. W tym roku zdobył m.in. tytuł Mistrza Polski weteranów na nartorolkach w Krynicy Zdój.