Aktualności

Srebro w Nowym Targu i złoto w Rytrze
Kolejny znakomity wynik Edwarda Muchy, tym razem podczas sobotniego VI Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Duży, niemal dwudziestostopniowy mróz zapewnił zawodnikom i kibicom niesamowite widoki na Tatry i Gorce, skutecznie utrudniając rywalizację na trasie. Na starcie stanęło niemal 700 zawodników, wśród których nie zabrakło czołowych biegaczy z Polski i Słowacji.

Bieg rozegrano na dystansach 5, 15 oraz 30 km. Startującemu na najdłuższym dystansie Panu Edwardowi nie udało się nadrobić niewielkiej straty do Piotra Smolaka – zwycięzcy w kategorii M4 i ostatecznie zajął bardzo dobre drugie miejsce.

Jednak 12 lutego w Rytrze podczas Memoriału Władysława Podgórskiego przyszedł czas na rewanż. Startujący na dystansie 2,5 km Edward Mucha pokonał swojego rywala z poprzednich zawodów osiągając dziesięciosekundową przewagę!

Te wyniki potwierdzają znakomitą formę limanowianina przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Masters, które odbędą się na początku marca w niemieckim kurorcie Oberwiesenthal. Na tamtejszych trasach rywalizować będzie 1200 zawodników z ponad 30 krajów świata w tym także Edward Mucha, na co dzień startujący w barwach KS Limanowa Forrest.