Ekstremalnie w Limanowej! - DZIĘKUJEMY!
W ostatni weekend maja 2010, zjechali do Limanowej fani - deskorolek, rolek i rowerów.

Po raz drugi odbyły się zawody LIMANOWA SKATE JAM,

a po raz pierwszy wyścig LIMANOWA DOWNHILL CHALLENGE.

Zawody odbywały się w ramach: "XVI Ogólnopolskiego Sportowego Turnieju Miast i Gmin" - w tzw. TYDZIEŃ SPORTU.

Organizatorem był: Klub Sportowy "Limanowa Forrest" i Urząd Miasta Limanowa.

* W sobotę, 29 maja 2010 - miał miejsce "II. LIMANOWA SKATE JAM" - w konkurencji: deskorolka i rolki, na przenosnym skateparku pod LDK (a wieczorem koncert towarzyszący pod LDK).

* W niedzielę, 30 maja 2010 - odbyła się I. edycja "LIMANOWA DOWNHILL CHALLENGE" - zawody na: rowerach zjazdowych DH ze szczytu Łysej Góry w Limanowej.

Obydwie imprezy przyciągnęły kilkuset kibiców i ok. 100 zawodników - głównie z całej Małopolski, a także z lubelskiego i ze Słowacji. Silną ekipę w obu dniach wystawiła Limanowszczyzna - w kategorii młodzików do 18 lat nasi zawodnicy nie dali szans swoim równieśnikom.

DESKOROLKA: Podobnie jak w zeszłym roku - rewelacją całych zawodów deskorolkowych był Wojciech Sołtys (11 lat) ze Słopnic, który zdobył 2 nagrody: zajął I. miejsce w kat. do 18 lat oraz wykonał najlepiej ‘best trick’ (360 flip) w kat. do 18 lat i ponownie najbardziej zachwycił publiczność, sędziów i organizatorów.

ROLKI: Po raz pierwszy na rolkach - wystartowała dziewczyna, Patrycja Dunikowska (9 lat!) z Limanowej, która była najmłodszą uczestniczką zawodów. A Gabriel Maucha (16 lat) z Limanowej zajął 3. miejsce w kat. do 18 lat.

DOWNHILL: Zawodnicy z powiatu limanowskiego wspaniale zaprezentowali się podczas tych zawodów - wysoko uplasowali się w kategorii seniorów w "Hobby Full" - 4. miejsce zajął Krzysztof Rapacz (22 lata) z Mszany Dolnej, a w "Hardtail" - 4. miejsce zdobył Mateusz Smoter (22 lata) z Męciny, natomiast Bartomiej Stanowski z Mszany Dolnej - zajął 1. miejsce, nie dając szans innym w swojej kategorii.

Na szczególną uwagę - zasługuje bardzo dobra postawa zawodników do 18 lat z Limanowej - budowniczych trasy! Pokazali oni imponujący poziom swoich umiejętności.  Nasi "młodzicy" zajęli miejsca: w kat. "Hardtail": 4. miejsce - Mateusz Mól (14 lat), a w kat. "Hobby Full": 1. miejsce - Krzysztof Smoter (17 lat); 3. miejsce - Maciej Pilawski (17 lat); 4. miejsce - Mateusz Smoter (16 lat); 5. miejsce - Michał Belina (15 lat).

Rodzice i rodziny zawodników i współorganizatorów

* A także sami ZAWODNICY Z LIMANOWEJ oraz ZARZĄD i CZŁONKOWIE Klubu Sportowego "LIMANOWA FORREST" i wszyscy nie wymienieni, którzy w jakikolwiek sposób nam pomogli!