FORREST walczył z prawdziwymi torami przeszkód - Forrest Limanowa
 
Witamy na stronie Klubu Sportowego "LIMANOWA FORREST"
Najnowsze zdjęcia
Przyjaciele
Brygada BeskidówGOPRMCGPRIPAULTRISVisegrad MarathonVIII Bieg WierchamiBielakActive

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
FORREST walczył z prawdziwymi torami przeszkód
2015-07-11 11:11:46
Powiększ
Lejący się tropikalny żar z nieba, zamknięte rogatki z pociągiem przecinającym czołówkę biegu z resztą uczestników i trudna decyzja dla organizatorów z Kenijczykiem, który wygrał bieg, lecz przez pomyłkę skrócił nieznacznie trasę.

 

Jest powiedzenie:

„Co cię nie zabije, to cię wzmocni” – te słowa znakomicie oddają w skrócie to, co działo się w niedzielę 5 lipca 2015, podczas VII biegu górskiego anglosaskiego LIMANOWA FORREST.

 

Na bieg zapisało się pół tysiąca zawodników, lecz w samych zawodach wzięło udział 400 osób – najwidoczniej wysokie temperatury uniemożliwiły start niektórym zapisanym na bieg. Nadmienić należy, że w biegu wzięły udział też dzieci, które pokonały całą 7-kilometrową trasę, a także 50 uczestników nordic walking.

Trasa anglosaska prowadziła na Miejską Górę, na której wznosi się Milenijny Krzyż. Trasa ta była o podłożu zróżnicowanym, przebiegała po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie. Zawodnicy musieli pokonać 300-metrową różnicę wzniesień.

 

Rywalizacja odbywała się w 4 różnych kategoriach:

OPEN bieg górski – podzielony na kategorie wiekowe i osobno klasyfikacja generalna nordic-walking. Podczas biegu odbywał się także bieg samorządowców i bieg służb mundurowych.

Podczas imprezy, jak co roku podkreślono, że są to również w tym dniu obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości, którym patronuje Sponsor Strategiczny biegu: Bank Spółdzielczy w Limanowej.

 

Najważniejsze – BEZPIECZEŃSTWO

Imprezie towarzyszyły przede wszystkim wielkie emocje, nie tylko ze strony uczestników, którzy obawiali się ciężkiej trasy i morderczej przez nią przeprawy, ale i emocje ze strony organizatorów, których w tym dniu jakieś niewiarygodne przeciwności losu i trudności – sprawdziły w „kotle” boju organizatorskiego.

Należy tu podkreślić najważniejszą sprawę, że tak gęsto zabezpieczonego biegu górskiego w Polsce, z każdej strony  nie ma nigdzie, ludzie czują się tutaj bezpieczni i startują całymi rodzinami... Blisko 100 ludzi pracowało w tym dniu w krótkim biegu górskim na 7 km, ażeby to wszystko się udało - od wolontariuszy po mundurowych i możliwe wszystkie rodzaje służb ratowniczych. Na tak krótkiej trasie było aż... 6 punktów z wodą: od startu do mety, wraz z "polewaczką". Uczestnicy zatem mieli prawo czuć się bezpiecznie.

Organizatorzy musieli podejmować w mgnieniu oka bardzo trudne dla nich decyzje, które mogły zaważyć na całej imprezie - musieli sprostać szalejącym upałom i zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich uczestników. I co trzeba podkreślić - musieli to zrobić na najwyższym poziomie światowym. nie można było niczego zaniedbać. Wszyscy spisali się „na medal”.

 

Spóźniony pociąg „RETRO”

Nie tylko pogoda utrudniała zawodnikom startującym w „VII Limanowa Forrest” osiąganie dobrych rezultatów. Na przeszkodzie niektórym biegaczom stanął... zabytkowy pociąg „Retro”. Jak się okazuje, dla niektórych uczestników był to prawdziwy „tor przeszkód”. Smaczku dodaje fakt, że przez Limanową pociąg ten jeździ  tylko podczas specjalnie organizowanych imprez, najwyżej kilka razy... w roku!

Organizator oświadcza, że wiedział wcześniej o przejeździe pociągu "Retro", w związku z czym na 2,5 godziny przed startem skontaktował się z organizatorem przejazdu  – Wiceprezesem Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei i poinformował go o biegu - jego trasie i godzinie startu oraz tym, że ewentualne przejeżdżanie pociągu podczas jego trwania zepsułoby bieg. Rozmówca potwierdził, że miał już informację o biegu i zapewnił, że pociąg przyjedzie na stację w Limanowej o godz. 11:50. Został również poproszony o kontakt w wypadku jakichkolwiek komplikacji. Posiadając takie zapewnienie i traktując rozmowę poważnie organizator przyjął do wiadomości, że trasa będzie otwarta i bezpieczna.

 

Organizator przeprasza wszystkich Uczestników za zaistniałą sytuację, licząc na Ich wyrozumiałość i jednocześnie zapewnia, że do podobnego incydentu w przyszłości nie dojdzie.

 

 

PODIUM W KATEGORII ‘OPEN’ - miało prawdziwie międzynarodowy charakter...

Jako pierwszy, po około 27 minutach, na metę przybiegł Kenijczyk Francis Lagat, drugi zameldował się Ukrainiec Pavlo Veretskij, zaś trzeci był Polak Adam Czerwiński z Krakowa.

Okazało się jednak, że reprezentant Kenii omyłkowo na szczycie Miejskiej Góry pobiegł inną, nieco krótszą trasą – ściął zakręt na szczycie Miejskiej Góry. Po konsultacjach z pozostałymi zawodnikami z czołówki, a także rozmowie z Kenijczykiem, wyjaśniającej to zdarzenie, ustalono że do jego rezultatu zostanie doliczony dodatkowy czas (1 min. i 12 sek.), przez co ostatecznie Francis Lagat został sklasyfikowany na III pozycji.

Najszybszym zawodnikiem z Limanowszczyzny był Artur Baran z Dobrej, który zajął ósme miejsce, tuż za nim znalazł się Krzysztof Trojanowski z Limanowej. Jako przedostatni został sklasyfikowany 88-letni Edward Mucha-senior.

Najlepsza ze startujących kobiet Danuta Woszczek osiągnęła piętnasty rezultat. Kolejna była Regina Kulka (miejsce 22.) oraz Magdalena Kozielska (miejsce 27.). Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką powiatu była Justyna Kurczab z Limanowej (miejsce 59.).

Na podium biegu samorządowców znaleźli się Krzysztof Niemiec, Leszek Behounek i Czesław Szubryt - pracownik Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Z kolei w biegu służb mundurowych tryumfował Jacek Michulec z KPP Żywiec, wśród kobiet zwyciężyła Danuta Woszczek z KPP Puławy.

 

Po biegu można było pożywić swoje umęczone ciało pysznym kapuśniakiem (który przygotowała firma Jackówka – p. Zdzisława Pucha) i przegryźć świeżutkim chlebem (z Piekarni Państwa Pajorów z Laskowej).

 

 

„Forrest” pomagał niepełnosprawnym dzieciom - ZBIÓRKA CHARYTATYWNA:

W czasie biegu przeprowadzono zbiórkę pieniędzy dla Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku, które wszystkich biegaczy i kibiców „osładzało” pysznymi wypiekami ciast własnej produkcji na swoim stoisku – które były równocześnie małymi „cegiełkami’ na rzecz ich niepełnosprawnych dzieci... w tym roku zebrano rekordowa kwotę: ponad 2500 zł.

DZIĘKUJEMY BARDZO!!!

 

 

"Z NAMI BEZPIECZNIEJ" – akcja mundurowych

Akcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy Policji i Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - Region IPA Limanowa, podczas której rozdano dzieciom prawie 200 szt. opasek odblaskowych. Dzięki nim dzieciaki będą bardziej widoczne, a zarazem bezpieczniejsze na naszych drogach.

 

 

WYNIKI:

 

Wyniki - klasyfikacja generalna Bieg Górski M

I. PAVLO VERETSKIJ, UKRAINA, DONETSK

II. ADAM CZERWIŃSKI, POLSKA, DOTSPORT.PL, KRAKÓW

III. FRANCIS LAGAT, KENIA, SKKS DORCUS SPORT, ELDORET

IV. JACEK MICHULEC, POLSKA, KPP ŻYWIEC

V. ADAM JAMIŃSKI, POLSKA, LONGER_7 - AMATOR RUNNER, TYCHY

VI. DANIEL WOSIK, RMD MONTRAIL TEAM, KUNÓW

 

Wyniki - klasyfikacja generalna Bieg Górski K:

I. DANUTA WOSZCZEK, KPP PUŁAWY, GOŁĄB

II. REGINA KULKA, ULKS LIPINKI, ROPA

III. MAGDALENA KOZIELSKA, SZAFLARY

IV. JUSTYNA KURCZAB, LIMANOWA

V. MAGDALENA KOBIELUSZ, ISTEBNA

VI. DOMINIKA BOLECHOWSKA, ATTIQ TEAM, RABKA-ZDRÓJ

 

Wyniki - klasyfikacja generalna Nordic Walking M:

I. MARCIN MICHALEC, KKB MOSIR KROSNO

II. ZBIGNIEW PODSADOWSKI, GORLICE

III. GRZEGORZ NOWAK, TKKF SATURN CZELADŹ

 

Wyniki - klasyfikacja generalna Nordic Walking K:

I. JOANNA SZUREK, GORLICE

II. BEATA ŁOPATKIEWICZ, KROSNO

III. MONIKA MAROŃSKA, KRAKÓW

 

Wyniki - klasyfikacja generalna Służby Mundurowe M:

I. sierż. sztab. JACEK MICHULEC, KPP ŻYWIEC

II. st. sierż. MARCIN GÓRKA, KPP GORLICE

III. st. sierż. BARTŁOMIEJ OLBRYCH, KPP BIECZ

 

Wyniki - klasyfikacja generalna Służby Mundurowe K:

I. st. post. DANUTA WOSZCZEK, KPP PUŁAWY

II. st. sierż. AGNIESZKA CZYŻEWSKA, KMP CZĘSTOCHOWA

III. sierż. SYLWIA SKRZYPEK, KMP KRAKÓW

 

Wyniki - klasyfikacja generalna Samorządowcy M:

I. KRZYSZTOF NIEMIEC, PTTK ŻYWIEC

II. LESZEK BEHOUNEK, TG SOKÓŁ ZAKOPANE

III. CZESŁAW SZUBRYT, STAROSTWO POWIATOWE LIMANOWA

 

Wyniki - klasyfikacja generalna Samorządowcy K:

I. AGNIESZKA BORÓWKA, MYŚLENICE

II. ANETA ZIÓŁKOWSKA, GORLICE

III. BOŻENA MIŚKOWIEC, DOBRA

 

PREMIA GÓRSKA - ufundowana przez Centrum Fizjoterapii ProSportRehab w Limanowej dla: Adama CZERWIŃSKIEGO z Krakowa i Danuty WOSZCZEK z Puław.

 

Wyniki - pomiar czasu OSTROWSKI: http://www.pomiar-czasu.pl/wyniki2.php?nr=z150705

 

 

NAGRODY SPECJALNE:

 

"PRZYJACIEL biegowych tras"

Organizator wręczył nagrodę specjalną wraz z pamiątkową statuetką dla zasłużonego biegacza i "Przyjaciela biegowych tras" w Polsce: LADISLAVA MARASA, w skrócie: "LACO" ze Słowacji, który jest pułkownikiem Policji w Presovie, ma ukończone ok. 200 maratonów i startował także w klasyfikacji służb mundurowych.

 

NAJMŁODSI I NAJSTARSI uczestnicy biegu:

Najmłodsi uczestnicy, którzy ukończyli bieg, mieli każdy po 4 latka, byli to: Pawełek Tondera (Grodzisk Mazowiecki) i Agnieszka Dziadoń (Tymbark). Dzieci otrzymały od mundurowych pamiątkowe policyjne maskotki.

Natomiast, najmłodszymi "duchem" uczestnikami: pan Edward Mucha-senior z Szyku k.Limanowej, który skończy w tym roku 88 lat i najmłodsza "duchem" uczestniczka to: pani Barbara Prymakowska z Tarnowa, która kończy w tym roku 72 lata... a zostawiła za sobą setkę ludzi, wyprzedzając nawet dwudziesto i trzydziestolatków!

 

Najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z LIMANOWSZCZYZNY byli:

 

Mężczyźni:

ARTUR BARAN z Dobrej, KRZYSZTOF TROJANOWSKi z Limanowej, MARCIN GÓRKA z Jodłownika, RADOSŁAW FLOREK ze Słopnic, DARIUSZ BIELAK z Limanowej, WOJCIECH GEMBACZ ze Słopnic, DAWID KOTLARZ z Limanowej, BOGDAN GAWRON z Limanowej, MICHAŁ LACH z Dobrej, MAREK GAWRON z Limanowej, MARCIN HEBDA z Siekierczyny, MAREK NADKAŃSKI z Mszany Górnej, DANIEL MICHALCZYK z Limanowej i EDWARD MUCHA-junior z Limanowej.

 

Kobiety:

JUSTYNA KURCZAB z Limanowej, KATARZYNA JĘDRZEJEK z Limanowej, ANNA JONIK z Krosnej, EWA MÓL z Limanowej, KINGA WŁODARCZYK z Limanowej, JUSTYNA PLATA z Przyszowej, ALICJA ZARZYCKA z Mszany Dolnej, STANISLAWA FRĄCZEK z Laskowej i AGNIESZKA OLESIAK z Dobrej.

 

Jeśli chodzi o start zawodników z KS LIMANOWA FORREST, to nie wszyscy mogli wystartować, ale ci którzy wystartowali to był to dla nich udany występ, zważywszy na ilość pracy organizatorskiej przy biegu oraz mocną konkurencję:

8. ARTUR BARAN, Dobra - 00:31:56

9. KRZYSZTOF TROJANOWSKI, Limanowa - 00:32:27

20. DARIUSZ BIELAK, Limanowa - 00:34:19

30. DAWID KOTLARZ, Limanowa - 00:35:32

61. EDWARD MUCHA-junior, Limanowa - 00:38:44 /I miejsce w M60+/

84. PAWEŁ SUŁKOWSKI, Limanowa - 00:40:23

150. JAKUB DUDA, Limanowa - 00:45:01

164. BARTŁOMIEJ PTASZEK, Słopnice - 00:46:21

172. KINGA WŁODARCZYK, Limanowa - 00:47:08

243. JÓZEF MISIAK, Nowy Prokocim - 00:54:18

264. JACEK PALKA, Dobra - 00:56:54

293. ANNA BUKOWIEC, Limanowa - 01:01:42

337. BARBARA WOŹNIAK, ZAGÓRZE - 01:26:59 /II miejsce w K60+/

348. EDWARD MUCHA-senior, Szyk k. Limanowej - 02:00:24

 

 

ORGANIZATORZY:

Klub Sportowy „Limanowa Forrest” – Zarząd i Członkowie Klubu

Urząd Miasta Limanowa – Burmistrz Miasta Limanowa, pan Władysław Bieda

 

WSPÓŁORGANIZATOR:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, Sekcja Polska - Region IPA Limanowa – pan Jarosław Pachut

Starostwo Powiatowe w Limanowej – Starosta Limanowski, pan Jan Puchała

 

SPONSOR STRATEGICZNY:

Bank Spółdzielczy w Limanowej – prezes BS Limanowa, pan Adam Dudek

 

WSPÓŁPRACA:

Grupa Podhalańska GOPR - Sekcja Operacyjna Limanowa

Komenda Powiatowa Policji - KPP Limanowa

Ochotnicza Straż Pożarna - OSP Limanowa

Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych „EKONOMIK” w Limanowej

Grupa Strzelecka „Strzelec” Tymbark

Limanowski Dom Kultury - LDK Limanowa

Małopolska Cywilna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK

Pogotowie Ratunkowe w Limanowej

Centrum Szkoleń Ratowniczych w Limanowej

Zespół Ratowników Międzynarodowego Stowarzyszenie Służb Ratowniczych – International Paramedic Association, pod kierownictwem Jacka Mackiewicza z Warszawy.

- WOLONTARIUSZE: wszyscy znajomi i nieznajomi, zarówno ci wymienieni, jak i anonimowi na trasie...

 

SPIKER IMPREZY: "tradycyjnie"... Paweł Żyła z Krakowa

NAGŁOŚNIENIE IMPREZY: "tradycjnie"... Marcin Gawlik z Limanowej

 

SPONSORZY i WSPIERAJĄCY:

MZGKiM Limanowa (Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej), pan JAN SUŁKOWSKI – NSZZ SOLIDARNOŚĆ oddział Limanowa, GOLD DROP Limanowa – środki czystości, VELO SPORT i ROGELLI – odzież kolarska, biegowa i sklep internetowy, PIEKARNIA PAŃSTWA PAJORÓW Laskowa, PARTNER Limanowa – okna i drzwi, JACKÓWKA Limanowa – catering, HYDROLIM Limanowa – systemy grzewcze, IMPULS Limanowa – materiały budowlane, TRANS DUO – branża transportowa, DECOMASTER Limanowa – pamiątkowe medale i statuetki, LIMATUR Limanowa – biuro turystyczne w Limanowej, MM – drukarnia i reklama w Limanowej, Hurtownia MIKA Limanowa – Centrum Zaopatrzenia Przemysłu, KNAP – obudowy kominkowe, SPORT Nutrition – odżywki, INTELLECT.pl – strony internetowe, TYMBARK – soki, pan JACENTY MUSIAŁ - Honorowy Członek KS Limanowa Forrest, Restauracja SIWY BRZEG Limanowa, Sklepy sportowe KOPERNIAK, Centrum Fizjoterapii ProSportRehab w Limanowej, ROYAL BAY – skarpety i produkty do pielęgnacji stóp, ATTIQ - profesjonalna odzież sportowa, RACHMISTRZ" -  Biuro Rachunkowo-Podatkowe w Limanowej.

 

CEREMONIA ROZDANIA NAGRÓD:

Nagrody rozdali - Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Wicestarosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej Adam Dudek, przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki przy Radzie Miasta Limanowa Mateusz Wroński, Honorowy Członek KS Limanowa Forrest Jacenty Musiał, komisarz Beata Radoń - Zastępca Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji, Jarosław Pachut z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, Sekcja Polska - Region IPA Limanowa, skarbnik Sekcji Polskiej IPA - Wiesława Misterka, poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, a także Zarząd KS „LIMANOWA FORREST”: prezes klubu Andrzej Sądelski, wiceprezes Dariusz Bielak, skarbnik Jarosław Moskal i sekretarz Paweł Sułkowski.

 

ŚWIADCZENIA – dla zawodników:

Organizator w ramach opłaty startowej zapewnił:

- wspaniałą biegową atmosferę,

- zabezpieczenie i oznakowanie trasy,

- zabezpieczenie i pomoc służb ratunkowych,

- elektroniczny pomiar czasu obsługiwany przez firmę OSTROWSKI

- pomoc wolontariuszy.

 

Ponadto uczestnicy biegu otrzymali:

- wodę i „polewaczkę” na trasie,

- pamiątkowy numer startowy,

- pamiątkowy okolicznościowy medal (dla zawodników, którzy ukończyli bieg),

- gratis dla kazdego w pakiecie startowym: okolicznościowa koszulka biegowa firmy ‘Rogelli’, wykonana z materiału technicznego,

- posiłek i napój na mecie,

- możliwość udziału w konkursie z nagrodami rzeczowymi

- gratis dla każdego w pakiecie startowym: opaska na głowę firmy 'ATTIQ'

- oraz wiele innych niespodzianek w postaci nagród rzeczowych od sponsorów

 

 

ARTYKUŁY i GALERIE PODSUMOWUJĄCE TEGOROCZNY „VII LIMANOWA FORREST”:

 

FESTIWAL BIEGOWY - "Limanowa Forrest tradycyjnie w upale": http://www.festiwalbiegowy.pl/grand-prix-malopolski/limanowa-forrest-tradycyjnie-w-upale-kolejne-punkty-grand-prix-malopolski#.VZxJ0FLiFLo

MIASTO LIMANOWA – „Limanowa: FORREST z tropikalnym żarem z nieba”: http://www.miasto.limanowa.pl/pl/4906/12570/limanowa-forrest-z-tropikalnym-zarem-z-nieba.html

POWIAT LIMANOWA - "Limanowa Forrest – tylko dla najtwardszych": http://www.powiat.limanowa.pl/pl/1631/21945/limanowa-forrest-%E2%80%93-tylko-dla-najtwardszych.html

ZDJĘCIA Z POMIARU CZASU: https://photos.google.com/share/AF1QipPtO_xytfY2HfwGnFvh2hLDi2__2aKVK8KDByiRL04JmDWk5ofuxwagYftJD_el0Q?key=M0g0QWdETjBxMXJhMmlTUy1iV2VPSWQ3ejBHWXVR

LIMANOWA.IN: http://limanowa.in/galeria/wydarzenia;forrest-2015,940.html

FOTKI:

http://www.beskidwyspowy.com/zdjecia,78.html

http://www.beskidwyspowy.com/zdjecia,79.html

https://picasaweb.google.com/106557664331454409220/VIILimanowaForrest050715

RADIO RDN NOWY SĄCZ: http://www.rdn.pl/index.php/sportnews/pozostale/12394-pokonali-trase-i-wlasne-slabosci

MARAS TEAM - Słowacja: http://lacom.rajce.idnes.cz/Limanowa_Forrerst_2015


Dodane przez: admin, wyświetleń: 4154

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ

Dodaj komentarz

« powrót


Sponsorzy

Drukarnia MMMMdelfinJoniecUsługi-Handel Mała Gastronomia A.SułkowskasukiennikGold DropVelosportMZGKiM LimanowaGwarantPiekarniaIziGSMPartnerTymbarkKosmoEsteticmiastoRogelliFizjowsulkowskiMIKA HurtowniaBank Spóldzielczy Limanowa
XI Limanowa Forrest
Copyright © www.forrest-limanowa.pl wizyt 2887525, on-line 5
Realizacja: Agencja interaktywna - Intellect