Hardcorowa reaktywacja – relacja z IV Półmaratonu Forrest - Forrest Limanowa
 
Witamy na stronie Klubu Sportowego "LIMANOWA FORREST"
Najnowsze zdjęcia
Przyjaciele
BielakActiveVIII Bieg WierchamiBrygada BeskidówMCGPRIPAGOPRULTRISVisegrad Marathon

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Hardcorowa reaktywacja – relacja z IV Półmaratonu Forrest
2015-10-02 20:10:53
Powiększ
Minęło kilka dni od Półmaratonu Forrest, nadszedł czas na podsumowanie tej wyjątowej imprezy...

      W tym roku, po dwuletniej przerwie, w hucznym powrocie tego legendarnego ultratrudnego biegu górskiego trochę “namieszała” pogoda (lało jak z cebra), dodatkowo podwyższając poprzeczkę uczestnikom, co nie przeszkodziło jednak większości zawodników przekroczć linii mety znajdującej się na Górnej Stacji Narciarskiej “Limanowa Ski” w wyśmienitych humorach. Zmodyfikowana trasa miała dać się poczuć uczetnikom jeszcze bardziej “górsko” i pokazać, że ten zapomniany nieco zakątek Beskidu Wyspowego również posiada piękne krajobrazy, takie jak widoczne na podbiegu do Gospodarstwa Agroturystycznego “Hubertówka” patrzac w lewo – okolice Żmiącej i Jaworznej), czy też spod wieży widokowej na Jaworzu (918 m n.p.m. ) – najwyższego punktu trasy, również patrząc w lewo – Beskidy: Sądecki i Wyspowy, Gorce , a nawet Tatry. Niestety, angielska mgła sprawiła, że można nam było wierzyć tylko na słowo. ,). Deszcz, mgła, wiatr i niska temperatura nie zniechęciły jednak 76 zawodników i zawodniczek do zmierzenia się z około 20-kilometrową trasą z sumą przewyższeń liczącą sobie blisko 1000 m (czytaj - brak płaskich odcinków, obfitość “soczystych” podejść – na czele z morderczą wspinaczką po stoku narciarskim “Limanowa Ski”, liczących sobie od kilku kilometrów do kilku metrów trudnych technicznie, usianych błotem i kamieniami, krętych, pikujących w dół zbiegów, np. szlakiem niebieskim z Sałasza - za co należą się im szczególne słowa uznania. 

       Z pogodą i trasą mierzyli się również rowerzyści górscy MTB. Wystartowało 5 takich “szaleńców”. Najlepszym z nich był Mirosław Pawluś – JSC Jasło – który wygrał zawody (czas: 1:52:22) przed jedyną Panią w tym gronie - zawodniczką naszego klubu Kamilą Pałką (czas: 1:55:22) i Maciejem Trzópkiem z Limanowej (czas: 2:23:51).

             Najlepszymi Paniami IV Półmaratonu Forresta były: Natalia Tomasiak – Salco Sport Team - czas: 1:51:28, Olga Łyjak – czas: 1:55:08 i Jolanta Szwarnóg - Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych Wrocław – czas: 1:56:22, natomiast najlepsi wśród mężczyzn to: Paweł Krawczyk – czas: 1:29:18, Artur Baran – KS Limanowa Forrest – czas: 1:32:28 oraz Piotr Gutt – czas: 1:34:24. Poniżej publikujemy pierwsze trójki z poszczególnych kategorii wiekowych kobiet i męższczyzn,poczynając od najstarszych, którym serdecznie gratulujemy, podziwiając ich wigor I kondycję fizyczną, kończąc na najmłodszych, życząc im wielu lat startów i radości biegania! :)

              Kategoria Weteran 2 :

 

 1. Woźniak Barbara – czas : 3:20:27 – KS Limanowa Forrest

 

      1. Czyżydło Józef – czas : 2:24:50 – Limanowa

 

             Kategoria Masters :

 

 1. Anusiewicz Ewa – Spartanie Dzieciom – czas: 2:31:39

 2. Baś Anna – Leniwce- czas: 2:53:30

 

  Kategoria Weteran 1 :

 

 1. Puzia Krysztof – Kraków – czas: 1:44:49

 2. Mystek Bogdan – OSV Team Olkusz – czas: 2:08:25

 3. Ciszyński Marek – Start Katowice – czas: 2:08:25

 

              Kategoria Senior II :

 

 1. Łyjak Olga – Kościelisko – czas: 1:55:08

 2. Czyżewska Agnieszka – Częstochowa – czas: 2:08:30

 3. Pyrek Joanna – Kraków – 2:08:40

 

              Kategoria Masters :

 

 1. Wieczorek Damian – NRŚ – 1:48:00

 2. Miś Mieczysław – Strzeszyce – 1:50:27

 3. Dubowiecki Witold – Drużyna Badiego - c1:58:27

 

              Kategoria Senior I :

 

 1. Tomasiak Natalia – Salco Sport Team – czas : 1:51:28

 2. Szwarnóg Jolanta – Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych Wrócław – czas : 1:56:22

 3. Buźniak Beata – Brygada Beskidów – czas: 2:31:35

 

             Kategoria Senior II :

 

 1. Krawczyk Paweł – Kraków – czas : 1:29:18

 2. Topolski Marcin – Jadowniki- czas : 1:46:58

 3. Chwastek Paweł – www.memorialwojtka.pl- czas: 1:50:31

 

            Kategoria Senior II :

 

 1. Baran Artur – KS Limanowa Forrest – czas: 1:32:28

 2. Gutt Piotr – Poronin – czas: 1:34:24

 3. Trojanowski Krzysztof – KS Limanowa Forrest – czas: 1:39:24

 

            Kategoria Junior :

 

 1. Kotlarz Dawid – KS Limanowa Forrest – czas: 2:11:36

 2. Śliwa Jakub – Limanowa – 2:12:25

 3. Ptaszek Bartłomiej – KS Limanowa Forrest – czas: 2:13:37

    Oprócz wyżej wymienionych, gratulujemy również pozostałym zawodnikom naszego klubu czynnego udziału oraz ukończenia tych trudnych zawodów: Jakub Duda i Kinga Włodarczyk.

       Najszybszym zawodnikiem Limanowszczyzny był Artur Baran z Dobrej (II miejsce open), mającym za sobą świetny sezon zawodnik KS Limanowa Forrest, a zawodniczką Kinga Włodarczyk – również reprezentującą KS Limanowa Forrest. Najstarszym uczestnikiem był Pan Józef Czyżydło z Limanowej (rocznik 1954), a najmłodszymi zawodnikiem IV Półmaratonu Forrest był Jakub Śliwa, również z Limanowej (rocznik 1999). Gratulacje!

        W ramach naszego Półmaratonu odbyły się również Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biegach Górskich. Najlepszym tutaj był Barłomiej Olbrycht – Binarowa, czas: 1:43:13, przed Dariuszem Dutkiewiczem – Krynica-Zdrój, czas: 1:50:30, i Zbigniewem Gałązką - Sochaczew – czas: 2:03:32. Wsórd Pań triumfowała Jolanta Szwarnóg – Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych Wrocław – czas: 1:56:22, przed Agnieszką Czyżewską – Częstochowa – czas: 2:08:30.

          Półmaraton Forrest nie odbyłby się bez wsparcia niżej wymienionych, którym bardzo dziękujemy:

 

      Oddzielne podziękowania należą się: GOPR - Grupie Podhalańskiej Sekcja Operacyjna w Limanowej - za czuwania nad bezpieczeństwem, zdrowiem i życiem zawodników na całej długości i szerokości trasy, a zwłaszcza za poszukiwania dwójki zaginionych; Strażakom z OSP Limanowa i Laskowa za zabezpieczenie trasy w kilku newralgicznych miejscach; Jednostce Strzeleckiej nr 2007 im. Kpt. Tadeusza Paolone z Tymbarku za pomoc na pukcie wodopojowo-żywieniowym przy Gospodarstwie Agroturystycznym “Hubertówka”; a także Nadleśnictwu Limanowa.

      Dziękujemy tym wszystkim osobom, które poświęciły swój prywatny czas na bezinterowną, ofiarną pomoc przy organizacji, podczas odbywania się samym zawodów, jak i po nich. Miło jest stwierdzić, że zdecydowana większość była członkami KS Limanowa Forrest.

      Na końcu dziękujemy Wam, drogie Zawodniczki i Zawodnicy, za naprawdę liczne przybycie pomimo ekstremalnychwarunków pogodowych. Jesteście wielcy, bo nie tylko wygraliście z trasą, ale również z aurą i samymi sobą. Niezwykle miło było Was gościć w naszych skromnych “progach”. Szacunek i do zobaczenia na innych trasach!

      P.s.

Wszystkim zainterowanym należą się słowa wyjaśnienia, co z naszym ekspertem od utratrudnych biegów – Jarkiem Oleksym, który w dniach 25-26 września mierzył się na Spartathlon Ultra Race z dystansem liczącym sobie 246 km wiodących z Aten do Sparty. Za “pomysłodawcę” tej przebieżki uważa się greckiego posłańca Fippidinesa, który przebył tę drogę prosząc spartańskich wojowników o pomoc w walce z Persami. To elitarne zawody, do udziału w których dopuszczani są tylko doświadczeni zawodnicy, mający za sobą liczne starty na takich właśnie dystansach. Limity czasowe są bardzo wyśrubowane, więc pole manewru jest niewielkie. Jarek był jednym z dziewięciu Polaków biorących udział w tegorocznej edycji - ogółem w całej 32-letniej historii Spartathlon Ultra Race zawody ukończyło kilkudziesięciu naszych rodaków. Niestety, Jarek musiał się wycofać na 64 km z powodu silnych obtarć obu stóp. Oddajmy głos Jarkowi: “Popełniłem juniorski, amatorski wręcz błąd, bo pobiegłem w nowych, nie “rozbitych” butach , z początku było wszystko dobrze, dopiero póżniej zaczęły się problemy, a pierwszą możliwość zmiany obuwia miałem dopiero na 42 km, bo wcześniej było to surowo zabronione, próbowałem biec na boso, bo już nie byłem w stanie z powodu silnego opuchnięcia oraz licznych ran włożyć obu nóg do butów, niestety zostałem upomniany, więc na siłę wcisnęłem obuwie, lecz z każdym kilometrem było coraz gorzęj i dałem za wygraną... Szkoda, bo mimo bardzo trudnych warunków pogodowych, tj. wysokiej wilgotności powietrza, słonego , gorącego wiatru od morza oraz upału, byłbym w stanie powalczyć…”. Jarku, i tak jesteśmy z Ciebie dumni! :)

Linki do zdjęć i nie tylko :) :

http://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/patryk-cos-ty-narobil-4-polmaraton-forrest-w-limanowej-zdjecia#.Vg7KHvntmkp

http://www.beskidwyspowy.com/zdjecia/wydarzenia/wydarzenia-2015,80.html

http://www.festiwalbiegowy.pl/album/4-polmaraton-limanowa-forrest-w-limanowej-2792015#.Vg7LuPntmkp

Autorzy : Andrzej Sądelski - Prezes KS Limanowa Forrest,

Paweł Sułkowski - Sekretarz Zarządu KS Limanowa Forrest 

 

 

 


Dodane przez: admin, wyświetleń: 3402

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ

Dodaj komentarz

« powrót


Sponsorzy

RogelliIziGSMMMdelfinKosmoEsteticJoniecDrukarnia MMBank Spóldzielczy LimanowaPartnerMIKA HurtowniasukiennikGwarantPiekarniaUsługi-Handel Mała Gastronomia A.SułkowskaVelosportFizjowsulkowskiMZGKiM LimanowaTymbarkmiastoGold Drop
XI Limanowa Forrest
Copyright © www.forrest-limanowa.pl wizyt 2856110, on-line 9
Realizacja: Agencja interaktywna - Intellect