Odszedł nasz dobry Przyjaciel: Jan Ryszard Sułkowski. - Forrest Limanowa
 
Witamy na stronie Klubu Sportowego "LIMANOWA FORREST"
Najnowsze zdjęcia
Przyjaciele
Centrum Fizjoterapii PRO-SPORT-REHABStowarzyszenie Rekonstrukcji HistorycznychIPAVisegrad MarathonBielakActiveGOPRULTRISBrygada BeskidówFlashback-photographyMCGPRFestiwal BiegowyGravity Revolt

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Odszedł nasz dobry Przyjaciel: Jan Ryszard Sułkowski.
2018-05-01 10:35:47
Powiększ
W wieku 62 lat odszedł Jan Ryszard Sułkowski. Zaangażowany, zasłużony działacz Solidarności, samorządowiec, członek organizacji katolickich, wieloletni i oddany pracownik miejskiego zakładu komunalnego.

 

Wierny przyjaciel klubu KS Limanowa Forrest:
Ta straszna wiadomość dogłębnie wstrząsnęła nami wszystkimi. Szkoda, że odszedł człowiek o tak wielkim sercu. Śp. Jan Ryszard Sułkowski zawsze pomagał nam przy organizacji biegu górskiego Limanowa Forrest. Będziemy zawsze wspominać naszego Przyjaciela z wielkim sentymentem, estymą i jako dobrego, ciepłego człowieka.
DZIĘKUJEMY JANKU!!!

Łącząc się w żałobie i smutku po śmierci ojca, chcielibyśmy złożyć kondolencje i wyrazy współczucia dla naszego kolegi z klubu: Pawła Sułkowskiego. Kondolencje także dla całej Rodziny zmarłego.

 

"Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze, bo zostawili ślady w naszych sercach..."

Kondolencje od:

Zarządu Klubu i wszystkich Członków KS "Limanowa Forrest"


 


Samorządowiec, społecznik, działacz "Solidarności":
 
Jan Ryszard Sułkowski urodził się w 1956 roku w Limanowej. Zmarł w wieku 62 lat. 
 
Był radnym I kadencji Sejmiku Wojewódzkiego w latach 1998 – 2002, gdzie współtworzył struktury samorządowe - wojewódzkie i powiatowe. Blisko współpracował z małopolskim marszałkiem, śp. Markiem Nawarą. 
 
Od lat 80. działacz Akcji Katolickiej, zaangażowany również w struktury innych organizacji katolickich przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Byl jednym z wielu budowniczych Domu Pielgrzyma i zaplecza bazyliki. Organizował akcje pomocy ubogim, m.in. w formie świątecznych paczek. 
 
Od 1981 roku był członkiem NSZZ Solidarność, organizował strajki. Jak przyznają bliscy śp. Jana Ryszarda Sułkowskiego, „Solidarność” była całym jego życiem i ogromną pasją. Od wczesnych lat 90. kierował lokalnymi strukturami limanowskiej „Solidarności”, w późniejszym okresie szefował także zakopiańskim i nowotarskim strukturom związku. Był delegatem na Zjazd Regionalny i Krajowy NSZZ Solidarność. W latach 2010 – 2014 był członkiem Prezydium „Solidarności”. To z jego inicjatywy rondo w ciągu drogi wojewódzkiej nr 965 – ul. Tarnowskiej w Limanowej – nosi imię „NSZZ Solidarność”. 
 
Śp. Jan Ryszard Sułkowski przepracował 44 lata w limanowskim zakładzie komunalnym – dziś spółce – Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Limanowej. Od 1990 pełnił funkcję szefa Zakładowej Organizacji Związkowej Solidarność oraz był członkiem Rady Nadzorczej spółki. Dał się poznać jako sumienny i oddany pracownik. Na zasłużoną emeryturę odszedł we wrześniu 2016 roku. 
 
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w zeszły poniedziałek w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Ciało śp. Jana Ryszarda Sułkowskiego spoczęło na cmentarzu komunalnym w Limanowej.  
 

 

*     *     *

"Przybądźcie z nieba na głos naszych modlitw,
mieszkańcy chwały wszyscy święci Boży;
Z obłoków jasnych zejdźcie aniołowie,
Z rzeszą zbawionych spieszcie na spotkanie.
 
Ref.
Anielski orszak niech twą duszę przyjmie,
Uniesie z ziemi ku wyżynom nieba,
A pieśń zbawionych niech ją zaprowadzi,
Aż przed oblicze Boga Najwyższego.
 
Niech cię przygarnie Chrystus uwielbiony,
On wezwał ciebie do królestwa światła.
Niech na spotkanie w progach Ojca domu
Po ciebie wyjdzie litościwa Matka.
 
Promienny Chryste, Boski Zbawicielu,
jedyne światło, które nie zna zmierzchu,
bądź dla tej duszy wiecznym odpocznieniem,
pozwól oglądać chwały Twej majestat".

 

 


Dodane przez: admin, wyświetleń: 2377

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ

Dodaj komentarz

« powrót


Sponsorzy

HydrolimDrukarnia MMMIKA HurtowniaGwarantUsługi-Handel Mała Gastronomia A.SułkowskaIziGSMRachmistrzTescoPiekarniaGold DropVelosportMZGKiM LimanowamiastoDecomasterParafia pw. MB Pocieszenia w PasierbcuTransport Samochodowy TymbarkIntellect.plPartnerBank Spóldzielczy Limanowa
Copyright © www.forrest-limanowa.pl wizyt 2712190, on-line 6
Realizacja: Agencja interaktywna - Intellect