Podsumowanie X Limanowa Forrest – czekoladowy bieg z historią w tle. - Forrest Limanowa
 
Witamy na stronie Klubu Sportowego "LIMANOWA FORREST"
Najnowsze zdjęcia
Przyjaciele
ULTRISMCGPRBrygada BeskidówIPABielakActiveVisegrad MarathonGOPR

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Podsumowanie X Limanowa Forrest – czekoladowy bieg z historią w tle.
2018-07-04 12:54:18
Powiększ
W Jubileuszowym biegu górskim na Milenijny Krzyż w Limanowej wzięli udział jak zawsze: dzieci, dorośli i mundurowi. Osobno była klasyfikacja w nordic walking. W tym roku wystartowało ponad 300 zawodników i zawodniczek.

 

"Życie jest jak pudełko czekoladek... nigdy nie wiesz co dostaniesz" (Forrest Gump).

 

Dziesiąta edycja Biegu Górskiego "Limanowa Forrest" zmusza do refleksji, warto wrócić wspomnieniami do pierwszego "Czekoladowego biegu" i podsumować okrągły Jubileusz. "Tusik" - inicjator pierwszej edycji LIMANOWA FORREST podsumował dziesiątego Jubileuszowego Forresta, który odbył się w zeszłą niedzielę 1 lipca 2018 r.

 

Jubileuszowy Bieg Górski Anglosaski 

"X LIMANOWA FORREST "

(bieg górski i nordic walking)

- z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości Bankowej

w tym:
IX Mistrzostwa Służb Mundurowych w biegu górskim anglosaskim.

 

Na jubileuszowym Forreście wystartowali zarówno profesjonalni biegacze z kraju i zagranicy, jak i amatorzy górskiego biegania. W ramach biegu odbyły się też 9-te Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biegu Górskim anglosaskim. Jest to prawdopodobnie jedyny bieg górski w Polsce (a może i na świecie), w którym biorą udział na jednej wytyczonej trasie głównego biegu - nie tylko zawodowcy i amatorzy, mundurowi, cywile, ale i całe rodziny: Tatusiowie, Mumusie i ich Pociechy.

 

Trasa:

Trzeba było pokonać trasę o podłożu zróżnicowanym o długości 7 km na Miejską Górę (716 m) w Limanowej w dwie godziny. Oznacza to, że w limicie powinni byli zmieścić się nawet początkujący biegacze. Trasa przebiegała po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie. Była też kategoria nordic walking.

 

Bieg dla "Przystani"

Jak co roku Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Przystań" im. Jana Pawła II w Tymbarku brało czynny udział w Limanowa Forrest, pani prezes Danuta Dawiec wystartowała w konkurencji nordic walkling oraz jak zwykle kilku podopiecznych wraz z opiekunami. W programie była również: Zbiórka pieniędzy na Stowarzyszenie „Przystań”. Dzięki ofiarności ludzi (zawodników i kibiców) udało się zebrać ok. 2.500 zł. PLN.  W dodatku panie ze Stowarzywszenia upiekły pyszne ciasta - które były "cegiełką" na rzecz "Przystani". Gdyby nie to Stowarzyszenie, dzieci niepełnosprawne nie miałyby szans normalnie funkcjonować.

 

Jubileuszowy Tort od Tusika

Z okazji dziesiątej edycji, nie mogło zabraknąć tortu na okrągłą rocznicę. Tort od Tusika specjalnie na okazję X Limanowa Forrest o smaku czekoladowo-orzechowym oblany marcepanem ważył ponad 15 kg. Został pokrojony i zjedzony na zakończenie przez Uczestników biegu.

 

"Mama mawiała, że z butów można wiele wyczytać. Dokąd dana osoba idzie, gdzie była. Schodziłem wiele par butów. Jakbym się postarał, to pewnie przypomniałbym sobie moją pierwszą parę. Mama mówiła, że zaniosą mnie wszędzie. Mówiła, że to magiczne buty" (Forrest Gump).

 

Tą pierwszą "parą butów" był pierwszy Limanowa Forrest w 2009 roku, nazwany "Czekoladowym biegiem" od wspomnianego pudełka czekoladek Forresta. Dziś mamy założoną dziesiątą parę butów na następny rok oraz tyle samo otwartych pudełek z czekoladek... bieg bowiem zaczął się od Forresta Gumpa; najpierw książki, a potem filmu o tym znanym bohaterze, który mimo upośledzenia odniósł w życiu wielkie sukcesy.

Jednak, nie byłoby tematu "Forresta"... gdyby wpierw nie pewna grupka dzieciaków, która dała mi bodziec do organizacji, bo tak naprawdę to od dzieci na osiedlu Zygmunta Augusta w Limanowej zaczęło się to "pospolite ruszenie", to one postanowiły pobiegać między blokami zanim zaczęło to być "modne" w Limanowej, dokładnie 3 tygodnie przed pierwszym "Czekoladowym biegiem" na Milenijny Krzyż.

 

Wspomnienia o pierwszej edycji

Warto wrócić do wspomnień - do artykułu podsumowującego z pierwszej edycji - o "Czekoladowym biegu", który zamieszczony jest na stronie "Maratony Polskie": https://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=8&action=2&code=1815 oraz na portalu "Limanowa.in": https://limanowa.in/wy-tu-piszecie;czekoladowy-bieg,177.html

Ciekawostką jest też fakt, że pierwszy "Limanowa Forrest" wystartował w tym samym dniu co lokalny portal "Limanowa.in" - oba wystartowały podczas Dni Limanowej w 2009 roku.

 

"Nie wiem, czy każdy z nas ma swoje przeznaczenie, czy może wszystko dzieje się przez przypadek. Myślę, że i jedno i drugie. Może i jedno i drugie dzieje się w tym samym czasie (Forrest Gump).

 

Do tej pory niektórzy nie mogą uwierzyć w to, że wszystko zaczęło się od dzieci na osiedlu między blokami... że z „biegu osiedlowego” narodził się Limanowa Forrest. Kilku z tych dzieciaków, które startowały przez kilka lat w biegach osiedlowych, złapało bakcyla do biegania do dziś.

 

Dlaczego "Forrest"?

Limanowa Forrest - to nazwa kojarzona nie tylko ze słynnym bohaterem książki i filmu: „Forrestem Gumpem” (który mimo upośledzenia odniósł wielkie sukcesy... przebiegł dystans ponad 15 tysięcy mil, pokonując wszerz Amerykę Północną cztery razy w ciągu jednego roku), ale także z nazwą kojarzącą się z ang. z „lasem” (choć pisze się ją przez jedno ‘r’ – „forest”) oraz ze słowem „for rest” (czyli „dla relaksu”). Słowem: bieg – dla wszystkich; szybkich i wolnych oraz oznacza radość biegania i w lesie.

 

"Cuda zdarzają się codziennie. Niektórzy w to nie wierzą, ale to prawda" (Forrest Gump).

 

Komentarze zawodników i zawodniczek po zakończonym jubileuszowym "X Limanowa Forrest" zamieszczone na portalach społecznościowych:

Krzysztof z Krakowa: "Mój pierwszy bieg nie po asfalcie. Mega fajna organizacja i mega fajny bieg. Brawa dla organizatorów. Do zobaczenia za rok. P.S. Dzięki za pyszne ciasto i bigos.

Wiesław z Sokołowa Małopolskiego: "Super impreza, dziękuję organizatorom, do zobaczenia za rok".

Jacek: "Dziękuję organizatorom, obsłudze i zabezpieczeniu za wyśmienitą organizację biegu. Uczestnikom za wspaniałą atmosferę. Startowałem pierwszy raz w tym biegu i jestem pewien, że wrócę za rok. Trasa mnie zaskoczyła, spodziewałem się, że początkowy odcinek do szczytu jest jednak łagodniejszy, a to był srogi wycisk. Siedmiokilometrowa lekcja pokory na pewno mi nie zaszkodzi".

Regina Kulka, zwyciężczyni X Limanowa Forrest wśród kobiet: "W ostatnią niedzielę zdecydowałam się na start w X Biegu Limanowa Forrest, gdzie na ciężkiej trasie - kto startuje ten wie jak potrafi ta trasa sponiewierać! - dlatego cieszę się, że udało mi się pokonać zawodniczkę z Ukrainy, tym samym zdobywając pierwsze miejsce".

Jerzy z Limanowej: "Z ludźmi z pasją i dla ludzi z pasją naprawdę warto organizować, by w rezultacie doświadczyć tej wspanialej atmosfery. Wielkie gratulacje za 10-tke. Życzę kolejnych dyszek".

Małgorzata: "Tworzycie wspaniałą atmosferę, Dziękujemy!".

Piotr z Laskowej: "Dla mnie pierwszy Forrest, ale od razu mogłem wyczuć, że impreza ma swój niepowtarzalny klimat".

 

"Zawsze jak gdzieś szedłem, to biegłem" (Forrest Gump).

 

FOTO-GALERIA

Mateusz Franczyk na portalu Limanowa.in: https://limanowa.in/galeria;x-edycja-limanowa-forrest,1631.html

Klub Sportowy Limanowa Forrest: https://www.facebook.com/pg/forrest.limanowa/photos/?tab=album&album_id=833221560206970

"Limanowa - Miasto z Duszą": https://www.facebook.com/pg/LimanowaMiastozDusza/photos/?tab=album&album_id=2194983214058662

Joanna KaRo Photographer:

https://www.facebook.com/pg/JoannaKaRoPhotographer/photos/?tab=album&album_id=402132393612090

https://www.facebook.com/pg/JoannaKaRoPhotographer/photos/?tab=album&album_id=402153470276649

https://www.facebook.com/pg/JoannaKaRoPhotographer/photos/?tab=album&album_id=402168116941851

https://www.facebook.com/pg/JoannaKaRoPhotographer/photos/?tab=album&album_id=402174390274557

https://www.facebook.com/pg/JoannaKaRoPhotographer/photos/?tab=album&album_id=402180803607249

 

WYNIKI - FIRMA CHRONOTEX elektroniczny pomiar czasu: Wyniki OPEN; Wyniki OPEN K/M; Wyniki kategorii wiekowych; Wyniki Służb Mundurowych; Wyniki dzieci poniżej 12 roku życia.

 

Poniżej najlepsi w generalnej i w swoich kategoriach:

Wyniki OPEN:
1. Rybak Sergii UKR Vinnitsya LKB Rudnik 28:55
2. Olijnyk Paweł UKR Czernigow KB Rawicz 29:01
3. Michulec Jacek POL Żywiec 29:07 (pierwszy Polak na mecie)
4. Faron Robert POL Zalesie Salco Garmin Team 29:27
5. Świadek Michał POL Kamień 29:39
6. Dudczak Michał POL Rytro Visegrad Maraton Rytro 30:16
7. Zięba Szymon POL Komorów UKS Tiki Taka Kolbuszowa 30:33
8. Czuba Jarek POL Kraków Mountain Fuel Polska 31:09
9. Sułkowski Rafał POL Limanowa 31:13
10. Rajpold Arkadiusz POL Trzęsówka UKS Tiki Taka Kolbuszowa 31:19
11. Lach Michał POL Dobra 31:27
12. Kotlarz Dawid POL Limanowa KS Limanowa Forrest 31:37
13. Baran Artur POL Dobra KS Limanowa Forrest 31:54
14. Jura Maciej POL Nowy Sącz ITMBW Kraków 32:02
15. Jaworski Krzysztof POL Stary Sącz Visegrad Maraton Rytro 32:26
16. Lackorzyński Olaf POL Jaworzno 32:41,17
17. Głąbiński Piotr POL Kraków #AdamCzerwińskiTeam 32:53
18. Piękoś Marek POL Jaszczew 32:57
19. Kulka Regina (K) POL Ropa 33:39 (najlepsza wśród kobiet)
20. Olbrych Bartłomiej POL Binarowa nastopy.pl Running Team 33:40

 

Wyniki OPEN K/M:

Kobiety:
1. Kulka Regina POL Ropa 33:39
2. Olijnyk Swietlana UKR KB Rawicz Winnica 36:50
3. Swiadek Beata POL Wolowice 37:57
4. Bolechowska Dominika POL Alpin Sport Team Rabka Zdrój 38:44
5. Słomska Beata POL LKS Burzyn Jodłówka Tuchowska 39:14
6. Stelmach Anna POL Kamienica 39:17
7. Florek Natalia POL DKMS Polska Słopnice 39:28
8. Biernat Izabela POL KS Limanowa Forrest Mordarka 39:48
9. Pachura Kinga POL Mszana Dolna 40:28
10. Zamora Katarzyna POL JW 4008 Laskowa 41:33

Mężczyźni:
1. Rybak Sergii UKR LKB Rudnik Vinnitsya 28:55
2. Olijnyk Paweł UKR KB Rawicz Czernigow 29:01
3. Michulec Jacek POL Żywiec 29:07
4. Faron Robert POL Salco Garmin Team Zalesie 29:27
5. Świadek Michał POL Kamień 29:39
6. Dudczak Michał POL Visegrad Maraton Rytro Rytro 30:16
7. Zięba Szymon POL UKS Tiki Taka Kolbuszowa Komorów 30:33
8. Czuba Jarek POL Mountain Fuel Polska Kraków 31:09
9. Sułkowski Rafał POL Limanowa 31:13
10. Rajpold Arkadiusz POL UKS Tiki Taka Kolbuszowa Trzęsówka 31:19
 

Wyniki kategorii wiekowych:

Kobiety:

K-12
1. Biernat Izabela POL KS Limanowa Forrest Mordarka 39:48
2. Jędrzejek Katarzyna POL Młynne 46:13
3. Józkowicz Natalia POL LKS Taekwondo Tymbark Rupniów 49:22
4. Lis Dobrosława POL KS Limanowa Forrest Mordarka 54:36
5. Kasperek Paulina POL Nowy Sącz 54:28
6. Dziadoń Julia POL Tymbark 58:53

K-16
1. Stelmach Anna POL Kamienica 39:17
2. Lisowska Magdalena POL Nawojowa 44:53
3. Jonik Iwona POL Krosna 48:22
4. Włodarczyk Julia POL Limanowa 49:47
5. Dębska Małgorzata POL Koszary 51:36

K-20
1. Kulka Regina POL Ropa 33:39
2. Florek Natalia POL DKMS Polska Słopnice 39:28
3. Jonik Anna POL Krosna 42:21
4. Jach Paulina POL 72D Kraków 42:20
5. Damasiewicz Ewelina POL Składziste 43:59
6. Bukowiec Kamila POL KS Limanowa Forrest Laskowa 46:02
7. Lis Paulina POL Długołęka-Świerkla 46:51
8. Bal Katarzyna POL Wybierz 86 Kraków 48:18
9. Grabska Ewa POL Kraków 49:05
10. Zembaty Olimpia POL Limanowa 58:57

K-30
1. Olijnyk Swietlana UKR KB "Rawicz" Winnica 36:50
2. Słomska Beata POL LKS Burzyn Jodłówka Tuchowska 39:14
3. Zamora Katarzyna POL JW 4008 Laskowa 41:33
4. Pawlik Karolina POL Limanowa 41:53
5. Węglarz Agata POL ULKS "Fajfer 2001" Łapanów Łapanów 43:03
6. Mucha Grażyna POL Kraków 43:24
7. Pytel Dorota POL Laskowa 43:43
8. Pławecka Barbara POL Żegocina 45:09
9. Buchowicz Agnieszka POL MCKIS Jaworzno Jaworzno 46:43
10. Pławecka Agnieszka POL Lipnica Murowana 48:36

K-40
1. Swiadek Beata POL Wolowice 37:57
2. Bolechowska Dominika POL Alpin Sport Team Rabka Zdrój 38:44
3. Pachura Kinga POL Mszana Dolna 40:28
4. Nowak Joanna POL PTG Sokół Tarnów Rudka 42:25
5. Lipińska Marta POL PTG Sokół Tarnów Zbylitowska Góra 44:40
6. Pawłowska-Jurek Paulina POL KS Florian Limanowa 44:34
7. Budka Agata POL KB MCKiS Jaworzno Jaworzno 45:27
8. Nazimek Lilianna POL SUO Tempore Nowy Sącz 46:09
9. Pałuzewicz Ewa POL Visegrad Maraton Rytro Nowy Sącz 46:32

K-50
1. Polak Bogusława POL Jawornik 48:01
2. Mróz Teresa POL Krynica-Zdrój 48:29
3. Dziedzic Julia POL Visegrad Maraton Rytro Stary Sącz 50:23
4. Twardy Urszula POL Nawojowa 55:09
5. Żalińska Teresa POL Jaworzno Runners Jaworzno 1:09:50,88

K-60
1. Wszołek Helena POL Ambasador Festiwalu Biegów Kraków 46:18
2. Karlak Halina POL Uście Gorlickie 54:42
3. Woźniak Barbara POL KS Limanowa Forrest Zagórze 1:06:57,08

 

Mężczyźni:

M-12
1. Kulig Paweł POL MKS Limanovia Pasierbiec 36:24
2. Hebda Tomasz POL MKS Limanovia Kanina 40:08
3. Palacz Patryk POL MKS Limanovia Słopnice 45:00
4. Szurek Jakub POL Gorlicka Grupa Biegowa Szymbark 47:02
5. Wojs Maksymilian POL Limanowa 55:14
6. Konopka Dawid POL Gorlice 1:00:29
7. Tracz Karol POL Kraków 1:02:36

M-16
1. Dudczak Michał POL Visegrad Maraton Rytro Rytro 30:16
2. Zięba Szymon POL UKS Tiki Taka Kolbuszowa Komorów 30:33
3. Sułkowski Rafał POL Limanowa 31:13
4. Rajpold Arkadiusz POL UKS Tiki Taka Kolbuszowa Trzęsówka 31:19
5. Śliwa Jakub POL Brygada Beskidów Limanowa 36:26
6. Kunz Marcin POL Lacho Team Kraków 36:39
7. Szewczyk Dawid POL MKS Limanovia Limanowa 37:59
8. Pyjas Paweł POL Kraków 39:31
9. Faron Konrad POL Limanowa 40:48
10. Palacz Łukasz POL MKS Limanovia Słopnice 41:18
11. Wielocha Mariusz POL MKS Limanovia Limanowa 41:31
12. Maier Tomasz POL KLIfornia TRI Freiburg 42:12
13. Śmieszek Franciszek POL KS Limanowa Forrest 43:58
14. Stachoń Dariusz POL Sarczyn 46:31
15. Dutka Emil POL Limanowa 50:45

M-20
1. Świadek Michał POL Kamień 29:39
2. Czuba Jarek POL Mountain Fuel Polska Kraków 31:09
3. Lach Michał POL Dobra 31:27
4. Kotlarz Dawid POL KS Limanowa Forrest Limanowa 31:37
5. Jura Maciej POL ITMBW Kraków Nowy Sącz 32:02
6. Lisowski Karol POL Nawojowa 33:55
7. Łukasik Paweł POL Rapy Masters Biłgoraj 35:11
8. Chlipała Paweł POL Kamienica 35:50
9. Wójtowicz Łukasz POL Sadek 35:51
10. Malec Sylwester POL Nowe Rybie 35:50
11. Wielosik Marcin POL Visegrad Maraton Rytro Kadcza 38:14
12. Pażucha Swiatosław POL Żeleźnikowa Wielka 38:20
13. Radzik Robert POL Visegrad Maraton Rytro Biała Niżna 39:17
14. Nowak Andrzej POL Laskowa 39:27
15. Trojanowski Krzysztof POL KS Limanowa Forrest Limanowa 39:48

M-30
1. Rybak Sergii UKR LKB Rudnik Vinnitsya 28:55
2. Olijnyk Paweł UKR KB "Rawicz" Czernigow 29:01
3. Michulec Jacek POL Żywiec 29:07
4. Baran Artur POL KS Limanowa Forrest Dobra 31:54
5. Jaworski Krzysztof POL Visegrad Maraton Rytro Stary Sącz 32:26
6. Lackorzyński Olaf POL Jaworzno 32:41
7. Głąbińska Piotr POL #AdamCzerwińskiTeam Kraków 32:53
8. Piękoś Marek POL Jaszczew 32:57
9. Olbrych Bartłomiej POL nastopy.pl Running Team Binarowa 33:40
10. Buksa Tomasz POL 8. BLTr Raba Wyżna 33:47
11. Steczowicz Artur POL Słopnice 36:00
12. Stec Krzysztof POL Salt Runners Bochnia Nowy Wiśnicz 36:10
13. Jurek Mariusz POL #AdamCzerwińskiTeam Pierzchów 36:08
14. Cabała Tomasz POL Przyszowa Przyszowa 36:54
15. Olszewski Piotr POL Bieniewice 37:04
16. Główczyk Piotr POL Grybów 37:28
17. Kotlarz Piotr POL LKS Taekwondo Tymbark Limanowa 37:38

M-40
1. Faron Robert POL Salco Garmin Team Zalesie 29:27
2. Ścieszka Wojciech POL 13 elt Kraków - Balice Kraków 34:02
3. Kunz Tomasz POL Kraków 35:55
4. Szlachtowski Andrzej POL Nowy Targ  37:55
5. Szpila Zbigniew POL Nowy Sącz 37:59
6. Zaremba Łukasz POL Nowy Sącz 38:18
7. Gąsiorowski Krzysztof POL Gorenice 38:17
8. Wysowski Grzegorz POL PKS Jaworze Ptaszkowa Ptaszkowa 39:27
9. Szurek Aleksander POL Gorlicka Grupa Biegowa Szymbark 39:33
10. Miękina Piotr POL Kraków 40:07
11. Sułkowski Wojciech POL Limanowa biega 40:49
12. Cabała Rafał POL Krokus Przyszowa 40:51
13. Miśkowiec Janusz POL KLIfornia TRI Dobra 41:17
14. Joniec Jarosław POL Nowy Sącz 42:26
15. Dyląg Andrzej POL KS Limanowa Forrest Piekiełko 42:39

M-50
1. Opryszek Bogusław POL ITMBW Kraków Kraków 34:38
2. Miś Mieczysław POL Strzeszyce Strzeszyce 35:09
3. Pycia Adam POL Korona Masters Kraków Kraków 35:35
4. Nadkański Marek POL MOK Mszana Dolna Mszana Górna 36:30
5. Tomasiak Marek POL Visegrad Maraton Rytro Barcice 37:11
6. Nadratowski Sławomir POL WB Nowy Sącz Nowy Sącz 38:55
7. Gondek Dariusz POL Salt Runners Bochnia Borek 40:18
8. Szubryt Czesław POL Limanowa 40:15
9. Lipiński Robert POL Nie jesteś sam Tarnów 41:03
10. Gał Wojciech POL Straż Graniczna Murzasichle 42:20
11. Radwan Andrzej POL OSP Przewóz Kraków 42:43
12. Grzyb Tadeusz POL Bochnia 44:01
13. Łukasik Zbyszek POL Rapy Masters Biłgoraj 44:28
14. Grochal Jan POL Wieliczka 44:33
15. Szumilas Kazimierz POL Limanowa 49:55
16. Śmieszek Zbigniew POL Ultramaraton Limanowa 49:58
17. Sondej Wiesław POL Morsy Sokołów Małopolski 50:09
18. Dębski Wojciech POL Hydrolim Limanowa Lipowe 51:03
19. Długosz Andrzej POL TurbO MorsY Równe 54:34
20. Kiełb Jerzy POL Drużyna Szpiku Nysa 57:33

M-60
1. Radomski Zbigniew POL TKKF Beskidek Bielsko-Biała 37:44
2. Tarza Antoni POL Ekipa z Tarnowa Zgłobice 38:12
3. Faron Piotr POL KS Limanowa Forrest Zalesie 40:34
4. Mucha Edward POL KS Limanowa Forrest Limanowa 42:49
5. Dzikowski Jozef POL BKB Victoria Brzesko Tymowa 45:16
6. Pawłowski Czesław POL Nowy Sącz 47:43
7. Bukowiec Wincenty POL Partner-Alma Krosna 47:54
8. Fajto Maciej POL Murzasichle 48:04
9. Cyran Józef POL Ocieka 52:26
10. Kopta Jerzy POL 1945 Cwałujące Dziadki Kraków 52:53
11. Bzdęga Jan POL Częstochowa 52:46
12. Misiarz Józef POL KS Limanowa Forrest Prokocim 57:19
 

Wyniki Służb Mundurowych:

Kobiety:
1. Zamora Katarzyna POL JW 4008 Laskowa 41:33
2. Lis Paulina POL Długołęka-Świerkla 46:51
3. Bal Katarzyna POL Wybierz 86 Kraków 48:18
4. Sadowińska Adriana POL Nowa Huta Team Kraków 51:58
5. Broś Danusia POL Kraków 52:51

Mężczyźni:
1. Michulec Jacek POL
Żywiec 29:07
2. Świadek Michał POL Kamień 29:39
3. Głąbiński Piotr POL #AdamCzerwińskiTeam Kraków 32:53
4. Olbrych Bartłomiej POL nastopy.pl Running Team Binarowa 33:40
5. Buksa Tomasz POL 8. BLTr Raba Wyżna 33:47
6. Ścieszka Wojciech POL 13 elt Kraków - Balice Kraków 34:02
7. Jurek Mariusz POL #AdamCzerwińskiTeam Pierzchów 36:08
8. Gąsiorowski Krzysztof POL Gorenice 38:17
9. Dutkiewicz Dariusz POL Nowy Sącz 39:34
10. Włodarczyk Krzysztof POL Limanowa 40:01
11. Gondek Dariusz POL Salt Runners Bochnia Borek 40:18
12. Chlipała Marcin POL Szczawa 41:10
13. Gał Wojciech POL Straż Graniczna Murzasichle 42:20
14. Radwan Andrzej POL OSP Przewóz Kraków 42:43
15. Górka Mariusz POL Maizdaja Jodłownik 46:10,02 46:30
16. Janas Marcin POL OŻW Kraków-Spartan Pisarzowa 46:59
17. Fajto Maciej POL Murzasichle 48:04
18. Kordiasz Radosław POL Smoki Wawelskie Kraków Kraków 50:55
19. Palka Jacek POL KS Limanowa Forrest / IPA Limanowa Dobra 51:19
20. Wojs Tomasz POL Limanowa 53:56
 

Wyniki dzieci poniżej 12 roku życia:

Dziewczynki:
1. Wątroba Wiktoria POL Stara Wieś 50:14
2. Żabczyńska Zuzanna POL Nowa Dęba 53:54
3. Pławecka Lena POL Lipnica Murowana 54:38
4. Konopka Natalia POL Gorlice 58:37
5. Dziadoń Magdalena POL Tymbark 1:00:00
6. Tracz Kaja POL Kraków 1:03:10
7. Kukuła Emilia POL Leńcze 1:06:16
8. Dziadoń Agnieszka POL Tymbark 1:11:48

Chłopcy:
1. Ziobrowski Błażej POL Marek Oskar Błażej Limanowa 42:29
2. Ziobrowski Oskar POL Marek Oskar Błażej Limanowa 50:06
3. Gorszko Maciej POL Trailrun.pl Kraków 51:54
4. Sarnik Jakub POL SP 20 Nowy Sącz 54:21
5. Kukuła Oskar POL Leńcze 58:32
6. Górka Jakub POL Maizdaja Szczyrzyc 58:52
7. Górka Oliwier POL Glinka Gorlice Gorlice 59:23
8. Wojtowicz Wojciech POL Limanowa 1:00:36
9. Wojtowicz Jakub POL Limanowa 1:00:50
10. Gorszko Jakub POL Trailrun.pl Kraków 1:03:21
 

"Premia górska" – dla Zawodniczki i Zawodnika, która/który najszybciej wbiegnie na najwyższy punkt trasy przy Krzyżu Milenijnym: Regina Kulka POL Ropa i Olijnyk Paweł UKR Czernigow.

 

ORGANIZATORZY "X LIMANOWA FORREST":
Klub Sportowy "Limanowa Forrest" - Zarząd i Członkowie klubu oraz Sympatycy klubu
Urząd Miasta Limanowa - Burmistrz Miasta Limanowa pan Władysław Bieda, Rada Miasta Limanowa, Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki

 

WSPÓŁORGANIZATOR:
Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, Sekcja Polska - Region IPA Limanowa

 

SPONSOR STRATEGICZNY:
Bank Spółdzielczy w Limanowej - Prezes BS Limanowa pan Adam Dudek

 

WSPÓŁPRACA: 
Grupa Podhalańska GOPR
Komenda Powiatowa Policji w Limanowej
OSP Limanowa
Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 1 w Limanowej im. Marii Konopnickiej
ZS "Strzelec" Tymbark
MKS "Limanovia" Limanowa
Centrum Szkoleń Ratowniczych - Piotr Wyrwa Limanowa
Brygada Beskidów
Nadleśnictwo Limanowa

 

NAGŁOŚNIENIE: Jerzy Pacułt

SPIKER ZAWODÓW: "Tusik"

POMIAR CZASU: "CHRONOTEX" - elektroniczny pomiar czasu


SPONSORZY:
MZGKiM Limanowa, Hydrolim – Systemy Grzewcze, Decomaster – rzeźba, malarstwo, VeloSport – Dystrybutor Odzieży Sportowej Rogelli, Gold Drop – producent środków czystości, Partner Okna i Drzwi, Joniec, Drukarnia MM, UltrisSport – sklep z odzieżą sportową, Intellect.pl – strony ww, Rachmistrz Anna Sułkowska – usługi księgowe, Gwarat S.C. Limanowa – agencja ubezpieczeniowa, Piekarnia Piotr i Ewa Pajor Laskowa - chleb, Knap, Tesco – woda na mecie, TransDuo, Hurtownia Mika, Parafia pw. Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu - posiłek, Izi GSM – sklep internetowy z akcesoriami do telefonów i akcesoriami biegowymi, MirapolNext – wielobranżowy i rowerowy sklep internetowy, Tymbark – Soki w pakietach, Bielak Active – sport i turystyka, organizowanie wycieczek. Usługi-Handel Mała Gastronomia – Joanna Sułkowska.

 

Kilka słów na zakończenie od Tusika:

Dziękuję bardzo wszystkim za te okrągłe 10 edycji Limanowa Forrest oraz za inne imprezy, które wspólnie orgnizowaliśmy, czy pomagaliśmy innym, przez te wszystkie lata. To jest kawał historii, której nie da się zapomnieć. Miałem wątpliwości przed biegiem czy to wszystko ma jeszcze sens... bo ja już od wielu lat nie przypominam sylwetki biegacza... ale "Forrest" nadal przyciąga jak magnez, dla ludzi ten bieg wiele znaczy i nie wyobrażają sobie, żeby mogło by go nie być na mapie biegowej Polski... są ludzie, których idea Forresta nadal kręci i przybywają nowi fani.

Przyznaję, nie przypuszczałem że będzie tak fajnie - ludzie naprawdę cieszą się z tej atmosfery, której doświadczają na naszej imprezie i z tego, że wszyscy tu czują się jak w jednej rodzinie. Bowiem wszyscy czują się ważni. Tak się dzieje, gdy... każdy robi to co czuje. Dziękuję za Wasze serca!

 

"Płyń z prądem i gdy cię będzie unosił, leciutko mu pomagaj, omijaj rafy, walcz z mrokiem i nigdy, nigdy się nie poddawaj!" (Forrest Gump).

 


Dziękujemy wszystkim Uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów: "X Limanowa Forrest". To Wy tworzycie na nich świetną atmosferę. Dziękujemy raz jeszcze za udział i do zobaczenia na trasach biegowych!

Zarząd klubu KS Limanowa Forrest i Miasto Limanowa - główni Organizatorzy


Dodane przez: admin, wyświetleń: 5002

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ

Dodaj komentarz

« powrót


Sponsorzy

RogelliGOMIUsługi-Handel Mała Gastronomia A.SułkowskaDrukarnia MMmiastoBank Spóldzielczy LimanowaVelosport
banerek XII Limanowa Forrest
Copyright © www.forrest-limanowa.pl wizyt 2998728, on-line 4
Realizacja: Agencja interaktywna - Intellect