Wiceminister Sportu zachwycony "Limanowa Forrest"! - Forrest Limanowa
 
Witamy na stronie Klubu Sportowego "LIMANOWA FORREST"
Najnowsze zdjęcia
Przyjaciele
BielakActiveVisegrad MarathonMCGPRGOPRBrygada BeskidówVIII Bieg WierchamiULTRISIPA

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Wiceminister Sportu zachwycony "Limanowa Forrest"!
2011-02-24 00:27:34
Powiększ
W dniu 22.02.2011 r. gościł w Urzędzie Miasta Limanowa, Wiceminister Sportu Ryszard Stachurski, który "Limanowa Forrest" podał za wzór najlepszej promocji miasta i regionu!

Prezes KS „Limanowa Forrest”, Mateusz Wroński („Tusik”), który jest radnym Miasta Limanowa oraz wiceprzewodniczącym Komisji Kultury, Sportu i Turystyki - uczestniczył w spotkaniu jego Komisji oraz obu Burmistrzów Miasta i Przewodniczących Rady Miasta, z Wiceministrem Sportu Ryszardem Stachurskim.

- - -

Pan Wiceminister już na samym wejściu pochwalił Prezesa za KLUB SPORTOWY! (Stowarzyszenie Kultury Fizycznej) i zapytany czy słyszał coś o naszym biegu „Limanowa Forrest”, odpowiedział krótko: "Ależ tak, to jest ekstremalny bieg!”. Prezes wówczas wytłumaczył, że owszem tak, ale limit czasu pozwala na jego ukończenie - zarówno dziecku, jak i osobie starszej. I zaprosił pana ministra na nasz bieg na Milenijny Krzyż.

Spotkanie trwało blisko 2 godziny, mówiono o wielu sprawach, głównie o możliwości powstania ORLIKA w Limanowej i przez ten czas kilka razy Pan Wiceminister zwracał się w kierunku Mateusza Wrońskiego, mówiąc obecnym na spotkaniu Burmistrzom, Członkom Komisji Kultury, Sportu i Turystyki i Przewodniczącym Rady Miasta Limanowa, że te zawody są nie tylko wspaniałą PROMOCJĄ KULTURY FIZYCZNEJ, ale i wspaniałą PROMOCJĄ naszego MIASTA i REGIONU! – że korzyści z takiej imprezy są dla Miasta największe, że nie ma lepszej promocji miasta...

Wiceminister poza tym wspomniał, że Premier Tusk przygotowuje się w tym roku do pierwszego startu w... maratonie, i że Premier biega codziennie po 10 km, że myśli już nawet o zmianie osobistej Ochrony, bo nie nadążają za nim podczas biegu! ;-) A także, że 2 razy w tygodniu Wiceminister gra z Premierem w piłkę nożną.

Prezes KS LIMANOWA FORREST Mateusz Wroński komentuje to spotkanie:

- było to bardzo pozytywne, i można rzec, NIEZWYKLE owocne spotkanie!... słów zachwytów pod naszym adresem, ze strony Pana Wiceministra, nie było końca!

- odkąd zostałem radnym, naciskałem (wraz z radnym Januszem Bugajskim) na panów Burmistrzów, na konieczność powstania u nas ORLIKA i... powstaną nawet dwa!!! Więcej o tym na „Limanowa.in”. LINK: www.limanowa.in/wydarzenia/news,3580.html

Prezes dodaje:

- zaprosiłem zatem Wiceministra na nasz bieg "III. Limanowa Forrest" na Miejską Górę (na Milenijny Krzyż), dn. 3 lipca br. (niedziela)

- a co do bardziej konkretnych ustaleń, to pan Burmistrz udzielił wywiadu naszemu zaprzyjaźnionemu portalowi „Limanowa.in” (link powyżej)

- - -

Wiceminister jest Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, odpowiada za sprawy związane z infrastrukturą sportową i sportem powszechnym. Samorządowiec w latach 1990-2001, sekretarz gminy Krokowa, później radny powiatu puckiego. Od marca 2008 roku dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo" we Władysławowie. Od 32 lat mieszkaniec wsi Goszczyno w woj. pomorskim.

Ryszard Stachurski urodził się 7 grudnia 1950 roku w Gdyni. Absolwent filologii polskiej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów prawa i administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także podyplomowych studiów zarządzania w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie.

- - -

Artykuł ukazał się również na:

portalu "Biegi Górskie": http://www.biegigorskie.pl/index.php?option=com_content&view=article&a mp;id=697:wiceminister-sportu-zachwycony-biegiem-gorskim-limanowa-forrest&a mp;catid=35:artykuy

"Maratonach Polskich" w blogu Tusikahttp://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=2&action=44&code=25327

Limanowa.in w "Tekstach Obywatelskich": http://www.limanowa.in/dziennikarstwo-obywatelskie,3586.html


Dodane przez: forrest & limanowa.in, wyświetleń: 2693

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
« powrót


Sponsorzy

KosmoEsteticJoniecsukiennikGold DropPartnerPiekarniaVelosportRogelliMZGKiM LimanowamiastoGwarantMIKA HurtowniaBank Spóldzielczy LimanowaMMdelfinFizjowsulkowskiTymbarkDrukarnia MMUsługi-Handel Mała Gastronomia A.SułkowskaIziGSM
XI Limanowa Forrest
Copyright © www.forrest-limanowa.pl wizyt 2887593, on-line 3
Realizacja: Agencja interaktywna - Intellect