Aktualności

Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych na Zalesiu już za nami!
W minioną sobotę 7 października po raz kolejny trasy „Aktywna Mogielica” oraz Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego na Zalesiu stały się areną zmagań najlepszych biegaczy przełajowych.

Głównymi partnerami wydarzenia byli: Województwo Małopolskie oraz Lasy Państwowe. Zawody odbyły się również pod patronatem Starostwa Powiatowego w Limanowej, Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki, Gminy Słopnice oraz Gminy Dobra.

Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych na Zalesiu to jedne z cyklu sześciu imprez w biegach przełajowych, które rozgrywane są w różnych miejscowościach Małopolski. Na wiosnę odbyły się imprezy w Trzebini oraz Skawinie. W październiku zawodnicy rywalizować będą jeszcze w Olkuszu, Nowym Wiśniczu oraz w finale w Trzebini.

Tak jak to było w zeszłym roku, na Zalesie zjechali się zawodnicy reprezentujący kluby zrzeszone w Małopolskim Związku Lekkiej Atletyki. Były to kluby: Krakowska Akademia Lekkoatletyki, Kraków Atletics Team, KS AZS AWF Kraków, KS Olkusz, KS Pointer Siercza, KS SportWise Kraków, KS Victoria Trzebinia, KU AZS PWZS w Tarnowie, LKS Brzezna Osiek, MKL Brygada Beskidów Nowy Sącz, SAS AZS AWF Kraków, SKL Sucha Beskidzka, TS Wieliczanka Wieliczka, UKS Kobylanka, UKS Kusy Bukowno, UKS Lider Siercza, UKS Romer Rabka-Zdrój, WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz, WKS Wawel Kraków oraz oczywiście KS Limanowa Forrest. W zawodach wystartowali również zawodnicy z województwa podkarpackiego reprezentujący klub KB Krościenko Wyżne, a także zawodnicy miejscowego klubu UKS Wierchy Zalesie, który specjalizuje się w szkoleniu dzieci w zakresie biegów narciarskich.

Ostatecznie na starcie stanęło 314 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w 11 różnych kategoriach wiekowych oraz na 5 różnych dystansach (od 300m do 3km).

W ramach rywalizacji w dwóch najstarszych kategoriach wiekowych rozegrany został bieg 100-lecia Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej. W rywalizacji tej zwyciężyła Monika Ogórek oraz Rafał Ogórek, którzy reprezentują klub MKL Brygada Beskidów Nowy Sącz.

Po zakończonej rywalizacji sportowej każdy zawodnik mógł liczyć na wodę, posiłek regeneracyjny oraz ciepłą herbatę i kawę.

Bardzo udane starty zaliczyli zawodnicy naszego klubu, którzy wywalczyli w sumie 7 medali:

  • Konrad Nowak - 3 miejsce M2015
  • Matras Iga - 2 miejsce K2014
  • Niezabitowska Katarzyna - 3 miejsce K2013
  • Bugański Jakub - 1 miejsce M2012
  • Opiela Zofia - 2 miejsce K2010
  • Nowak Zuzanna - 3 miejsce K2010
  • Dębska Natalia - 1 miejsce K2006-2007

Na zakończenie zawodów rozlosowane zostały nagrody rzeczone wśród wszystkich zawodników biorących dział w rywalizacji sportowej.

Nie udałoby się to gdyby nie hojność sponsorów, a byli nimi: Województwo Małopolskie, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Gmina Słopnice, Gmina Dobra, Jantar - wędliny, DarkStory, Ziołowa Wyspa, Beauty Skin BC, Limanowski Dom Kultury z Limanowej, Wydział Metali Nieżelaznych AGH Kraków, Gospodarstwo Agroturystyczne Zalasek w Dobrej, Partner Alma, GOMI Gazy, Piekarnia Pajor z Laskowej, Drukarnia MM z Limanowej.

Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom oraz rodzicom naszych zawodników, którzy czuwali nad przebiegiem zawodów a także spikerowi zawodów, którym był Mateusz-Tusik Wroński.

Patronatem medialnym imprezę objęły: TV28, limanowa.in oraz RDN Małopolska

WYNIKI: https://www.forrest-limanowa.pl/pliki/wyniki/wynki-oficjalne-gp-malopolski-na-zalesiu-2023.pdf

2023-10-10 21:16:44 admin, wyświetleń 2216