IV Limanowa Forrest: zapisy zakończone - 369 zgłoszeń - Forrest Limanowa
 
Witamy na stronie Klubu Sportowego "LIMANOWA FORREST"
Najnowsze zdjęcia
Przyjaciele
Flashback-photographyBielakActiveIPAStowarzyszenie Rekonstrukcji HistorycznychGravity RevoltVisegrad MarathonBrygada BeskidówMCGPRULTRISCentrum Fizjoterapii PRO-SPORT-REHABGOPRFestiwal Biegowy

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
IV Limanowa Forrest: zapisy zakończone - 369 zgłoszeń
2012-06-27 11:00:18
Powiększ
Limit zawodników wyczerpany. Nie ma już możliwości zapisania się w dniu zawodów.

Pomimo ustalonego wcześniej limitu 300 uczestników, organizator zdecydował, że przyjmie wszystkich, którzy do ostatniego dnia zapisów (wtorek) zapisali się elektronicznie.

Kto jeszcze (zapisany) nie opłacił biegu, prosimy to już uczynić w dniu biegu – w Biurze Zawodów.

 


TERMIN: Bieg odbędzie się w dniu 1 lipca 2012 r.  /   START – godz. 12:00.JEDYNY TAKI BIEG W POLSCE:

To jedyny taki bieg górski w Polsce, który jako bieg główny otwarty jest na wszystkich uczestników bez limitu wieku – bowiem limit czasu: 2 godziny wystarcza, aby każdy chętny ukończył go! Najstarszy uczestnik miał do tej pory 84 lata, a w tym roku będziemy podczas biegu obchodzić 85 urodziny Pana Edwarda Muchy – najstarszego biegacza w Polsce!

ELITA... IZABELA ZATORSKA – „twarzą” biegu:

Podczas biegu, oprócz amatorów, wezmą także udział najlepsi polscy biegacze i biegaczki – medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata! A także utytułowani sportowcy z innych dyscyplin, którzy chcą się sprawdzić w biegu górskim.

Najbardziej utytułowaną biegaczką górską w Polsce (i jedną z najlepszych na świecie!) jest Izabela Zatorska z Wrocanki (Puma Running Team). Pani Izabela Zatorska to „Justyna Kowalczyk” w biegach górskich na świecie. To 5-cio krotna medalistka Mistrzostw Świata w biegach górskich, która uważana za prekursorkę tej pięknej dyscypliny w naszym kraju.


Izabela Zatorska ma ogromne zasługi również w wypromowaniu biegu w Limanowej, będąc „twarzą” jego pierwszej edycji zorganizowanej w ekspresowym tempie: 4 tygodni!


Wzięła udział we wszystkich edycjach „Limanowa Forrest” i w tym roku również przyjedzie pościgać się do Limanowej - kolejny już raz rezygnując ze startu... w Pucharze Świata - na rzecz udziału w biegu „Limanowa Forrest”!!! Jest to jej ulubiony bieg, który według niej przebija organizacją biegi górskie o randze mistrzostw Polski.


Nasza Mistrzyni na każdym kroku podkreśla, że „Takiego biegu w Polsce to ze świeczką szukać”.


CERTYFIKATY:

Bieg ten został nagrodzony kilkoma cennymi certyfikatami, m.in. 2 razy z rzędu.: Certyfikat "Najlepszy Bieg Górski - Złota Kozica 2010 i 2011" (od portalu BiegiGorskie.PL). A w 2009 roku otrzymał tytuł "Debiut Roku 2009" (od portalu MaratonyPolskie.PL).

TRASA:
Trasa prowadzi na Miejską Górę na której wznosi się Milenijny Krzyż. Jest to trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym. Przebiega po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie.

MILENIJNY KRZYŻ:
Na szczycie Miejskiej Góry (716 m n.p.m.), znajduje się najwyższy stalowy krzyż w Polsce, wybudowany na 2000-lecie Chrześcijaństwa. Ma on wysokość 37 metrów, pomalowany białą, odblaskową farbą i nocą oświetlany jest czterema reflektorami. Dzięki temu góra jest rozpoznawalna z dużych odległości również nocą. Krzyż ma dwuczęściową konstrukcję. Dolna część ma wysokość 9 m, jest żelbetowa i znajduje się na niej taras widokowy. Górna część to stalowa konstrukcja o wysokości 28 m. Cała konstrukcja ma masę 350 ton. Pod tarasem znajduje się kapliczka z kopią obrazu Matki Boskiej Bolesnej z limanowskiej Bazyliki. Przy pięknej pogodzie widoki ze szczytu Miejskiej są niezapomnianym wrażeniem... obejmują bowiem nie tylko Beskid Wyspowy, ale również Beskid Sądecki, Pieniny i Tatry.

Podczas biegu, kto będzie chciał chwilę odpocząć na szczycie, warto wyjść już na taras widokowy na Milenijnym Krzyżu i zobaczyć te piękne widoki i zauroczyć się miejscem biegu. Będzie tam punkt z wodą, a więc będzie okazja przystanąć chociaż na chwilę i sprawdzić dlaczego miasto Limanowa określane jest w książkach i nawet w krzyżówkach jako „malownicza” stolica Beskidu Wyspowego.


PREMIA GÓRSKA:
dla najszybszego biegacza i najszybszej biegaczki – którzy najszybciej wbiegną na szczyt Miejskiej Góry podczas biegu (warunkiem otrzymania premii jest jego ukończenie) będzie czekać na mecie Premia Górska z logo Banku Spółdzielczego w Limanowej - w wysokości 300 zł. Premię uroczyście wręczy podczas rozdania nagród Prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej, pan Adam Dudek.

NAGRODY:


1. Klasyfikacja generalna kobiet - w biegu górskim:


I miejsce - 600 zł

II miejsce - 400 zł
III miejsce - 200 zł

2. Klasyfikacja generalna mężczyzn - w biegu górskim:


I miejsce - 600 zł

II miejsce - 400 zł
III miejsce - 200 zł

KLASYFIKACJA
– w której uczestnicy otrzymają dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe:
- Klasyfikacja generalna i w kat. wiekowych kobiet i mężczyzn w Biegu Górskim
- Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn w marszu Nordic Walking
- Klasyfikacja generalna Służb Mundurowych: kobiety i mężczyźni w Biegu Górskim

Uwaga! Nagrody w klasyfikacji generalnej i wiekowej nie dublują się.


START i META:
znajdują się przy Biurze Zawodów, czyli za szkołą - Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej. Start: skrzyżowanie ulic – ul. M.Konopnickiej i ul. Bulwary.
- Długość trasy: ok. 6,5 km.
- Różnica wysokości od startu na Krzyż w górę: +300 m.

Wszystkie osoby zgłoszone do biegu muszą zostać zweryfikowane w dniu biegu (1 lipca 2012 – niedziela) w Biurze Zawodów, które będzie czynne w godz. 9:00-11:30. Każdy uczestnik zapisany i zweryfikowany otrzyma nr startowy z wbudowanym jednorazowym elektronicznym chipem oraz pakiet startowy (pamiątkowa koszulka i inne), a na mecie pamiątkowy medal. Start biegu o godz. 12:00, a do marszu nordic walking 5 minut później.


POSIŁEK:

Podczas imprezy będzie można napić się darmowej – pysznej kawy „IDEE KAFFEE”, a także po biegu zjeść pyszny limanowski kapuśniak od miejscowej firmy gastronomicznej „Jackówka”. Poza tym, każdy uczestnik dostanie na trasie i na mecie napoje chłodzące.

CEL IMPREZY:

- Popularyzacja i upowszechnianie biegania i chodu jako najprostszej formy aktywności ruchowej
- Promocja Miasta Limanowa i Limanowszczyzny jako idealnej bazy rekreacji ruchowej dla całej rodziny
- Upowszechnianie aktywnego wypoczynku ludzi w każdym wieku
- Uczczenie 85 urodzin Edwarda Muchy - najstarszego biegacza w Polsce
- Integracja środowiska sportowego z Limanowszczyzny i z całej Polski

PROGRAM:


godz. 09:00-11:30 – zapisy i weryfikacja zawodników

godz. 09:00-14:00 – depozyt
godz. 11:30 – przygotowanie to startu
godz. 12:00 – start zawodów
godz. 12:05 – start marszu NW
godz. 12:55 – ogłoszenie wstępnych wyników, zwycięzców,
godz. 13:00-14:00 – występ zespołów artystycznych i loteria fantowa Banku Spółdzielczego w Limanowej
godz. 14:15 – dekoracja zwycięzców w klasyfikacji generalnej i w poszczególnych kategoriach
godz. 15:00 – loteria fantowa spośród Uczestników (za okazaniem nr startowego)
ok. godz. 15:30 – zakończenie IV Biegu Górskiego LIMANOWA FORREST – „Limanowa 4 r€st” ;-)
godz. 20:45 – Finał EURO 2012 w Kijowie

W programie również dla uczestników i kibiców:
loterie fantowe podczas biegu!!! (konkurs przeprowadzi Bank Spółdzielczy w Limanowej – oficjalny Sponsor Strategiczny imprezy) oraz na koniec biegu po rozdaniu nagród Organizator przeprowadzi wśród uczestników loterię fantową.

* Charytatywna zbiórka pieniędzy na:
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych im. Jana Pawła II w Tymbarku(gdyby nie to Stowarzyszenie, dzieci niepełnosprawne nie miałyby szans w normalnie funkcjonować) i występy młodych zespołów.

ORGANIZATORZY:

Klub Sportowy „Limanowa Forrest”
Urząd Miasta Limanowa

WSPÓŁORGANIZATORZY:

Starostwo Powiatowe w Limanowej
Urząd Gminy Limanowa
Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, Sekcja Polska - Region IPA Limanowa

SPONSOR STRATEGICZNY:

· Bank Spółdzielczy w Limanowej

WSPÓŁPRACA:

· Policja Powiatowa w Limanowej
· Grupa Podhalańska GOPR w Rabce - SO Limanowa
· OSP Limanowa
· Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych „EKONOMIK” w Limanowej
· Zespół Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej
· LKS „WIERCHY” Pasierbiec
· Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych im. Jana Pawła II w Tymbarku
· Znajomi Wolontariusze :-)

SPIKER ZAWODÓW:
od pierwszej edycji biegu, spikerem „Limanowa Forrest” jest Paweł Żyła z Krakowa - znany i lubiany spiker oraz organizator krakowskich biegów. Jest m.in. dyrektorem Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, zwanego „biegiem radości”.

(Zamknięta) LISTA STARTOWA:
http://www.online.datasport.com.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=519


Serdecznie zapraszamy do kibic
owania!!! :-)


Dodane przez: admin, wyświetleń: 2599

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ

Dodaj komentarz

« powrót


Sponsorzy

miastoHydrolimParafia pw. MB Pocieszenia w PasierbcuDrukarnia MMTransport Samochodowy Intellect.plGwarantMIKA HurtowniaGold DropVelosportDecomasterBank Spóldzielczy LimanowaTescoPiekarniaUsługi-Handel Mała Gastronomia A.SułkowskaTymbarkIziGSMRachmistrzPartnerMZGKiM Limanowa
Copyright © www.forrest-limanowa.pl wizyt 2405816, on-line 1
Realizacja: Agencja interaktywna - Intellect