III Limanowa Skate Jam już na nowym Skate Parku! - Forrest Limanowa
 
Witamy na stronie Klubu Sportowego "LIMANOWA FORREST"
Najnowsze zdjęcia
Przyjaciele
Centrum Fizjoterapii PRO-SPORT-REHABGravity RevoltFlashback-photographyGOPRULTRISVisegrad MarathonBrygada BeskidówStowarzyszenie Rekonstrukcji HistorycznychBielakActiveIPAMCGPRFestiwal Biegowy

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
III Limanowa Skate Jam już na nowym Skate Parku!
2013-03-29 23:00:58
Powiększ
Zorganizowaliśmy 2 edycje zawodów deskorolkowo-rolkowych - w intencji wybudowania skate parku w Limanowej. Nasze wysiłki nie poszły na marne!

 

Skatepark w Limanowej

W naszym mieście realizowana będzie długo oczekiwana szczególnie przez młodzież inwestycja – skatepark. Na zapleczu miejskiego hotelu i Limanowskiego Domu Kultury planuje się urządzić ściankę wspinaczkową.

 

Na zboczach wzgórza zostaną zamontowane ławki, co utworzy naturalną trybunę dla widzów, a na placu powstanie  skatepark wraz z przeszkodami mobilnymi o wymiarach 18x38 m. Skatepark ma być bazą do  organizowania w przyszłości zawodów sportowych, nie tylko rolek i deskorolek, ale również zawodów wspinaczkowych. Organizacja imprez sportowych ma przyczyniać się do promowania aktywnego trybu życia oraz promowania alternatywnego spędzania wolnego czasu.

Na realizację tej inwestycji miasto otrzymało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 40 205,00 Euro na realizacje projektu pod nazwą „Rekreacja ruchowa szansą na integrację partnerstwa polsko-słowackiego”.

Głównym celem projektu jest poszerzenie i zacieśnienie współpracy pomiędzy mieszkańcami miast partnerskich Limanowej i Dolnego Kubina oraz stworzenie płaszczyzny do podejmowania wspólnych inicjatyw sportowo-rekreacyjnych służących rozwojowi obu gmin partnerskich.


Wizualizacja Skate Parku powstała po konsultacjach z przyszłymi użytkownikami – młodzieżą. Jego elementy to: bank ramp, poręcz łamana, wyskocznia 1, murek łamany, wyskocznia 2, poręcz prosta, poll jam, Quarter pipe, manual pad, grindbox.

 

Źródło: http://www.miasto.limanowa.pl/pl/3862/109893/Skatepark_w_Limanowej.html

 

- planuje się odbiór nowego Skate Parku w Limanowej

dn. 29 września 2013 roku (niedziela)

podczas jego otwarcia odbyć się mają otwarte zawody:

"III Limanowa Skate Jam" (dla: deskorolek, rolek i rowerów bmx!)


Dodane przez: admin, wyświetleń: 2175


Dodaj komentarz

« powrót


Sponsorzy

Drukarnia MMGwarantGold DropTransport Samochodowy PiekarniaTescoHydrolimMZGKiM LimanowaIziGSMBank Spóldzielczy LimanowamiastoMIKA HurtowniaVelosportIntellect.plParafia pw. MB Pocieszenia w PasierbcuPartnerTymbarkUsługi-Handel Mała Gastronomia A.SułkowskaRachmistrzDecomaster
Copyright © www.forrest-limanowa.pl wizyt 2405838, on-line 3
Realizacja: Agencja interaktywna - Intellect