Aktualności

Udana reaktywacja LIMANOWA FORREST!
W pierwszą niedzielę lipca wystartowało około 200 zawodników w XI-stej edycji "Forresta". Uczestnicy biegu i nordic walking pokonali 7-kilometrową trasę wiodącą na Milenijny Krzyż na Miejskiej Górze.

XI Bieg Górski "Limanowa Forrest" odbywał się z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości Bankowej oraz rocznicy 145-lecia Banku Spółdzielczego w Limanowej. Osobna klasyfikacja w biegu była również dla służb mundurowych. Były to zarazem Jubileuszowe „X Mistrzostwa Służb Mundurowych w biegu górskim anglosaskim”.

Trasa prowadziła na „Miejską Górę” (716 m. n.p.m.), na której wznosi się Milenijny Krzyż – najwyższy stalowy krzyż w Polsce (2,5 x większy od tego na Giewoncie), przebiegała po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie. W tym roku bieg był dość trudny nie tylko ze względu na trasę i ukształtowanie terenu, ale przede wszystkim za sprawą upalnej pogody, co stanowiło nie lada wyzwanie dla wszystkich uczestników, jak i organizatorów imprezy.

W „Forreście” uczestniczyli zarówno wprawieni biegacze, jak i amatorzy biegów, no i całe rodziny. Jest to prawdopodobnie jedyny taki bieg górski w Polsce (a może i na świecie), w którym biorą udział na jednej wytyczonej trasie głównego biegu i ze wspólnego startu  - nie tylko zawodowcy i amatorzy, a także mundurowi, cywile, ale i całe pokolenia rodzin: Dziadkowie, Tatusiowie, Mumusie i ich Pociechy.

80 lat różnicy pomiędzy najmłodszym i najstarszym!

Najmłodszą uczestniczką biegu okazała się: Tosia Sułkowska (3 lata) z Krakowa, a najmłodszym uczestnikiem biegu był Jasiu Sułkowski (5 lat) z  Krakowa. Natomiast, najstarszą uczestniczką została Anna Sułkowska (70 lat) z  Rupniowa i najstarszym uczestnikiem biegu oraz całej imprezy był Roman Podorski (83 lata) z Tarnowa. Czyli: między najmłodsza uczestniczką i najstarszym uczestnikiem było aż 80 lat różnicy!

„Z NAMI BEZPIECZNIEJ” – akcja mundurowych

Akcja prowadzona przez funkcjonariuszy Policji i Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – Region IPA Limanowa, podczas której rozdane zostały dzieciom opaski odblaskowe. Dzięki nim dzieciaki będą bardziej widoczne, a zarazem bezpieczniejsze na naszych drogach.

Bieg dla "Przystani" i 2500 zł. na niepełnosprawne dzieci!!!

Jak w każdej edycji „Forresta” – kwestowano na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „PRZYSTAŃ” im. Jana Pawła II w Tymbarku. Rodzice Podopiecznych upiekli pyszne ciasta, które były „cegiełkami” na niepełnosprawne dzieci. Dzięki Uczestnikom tego sportowego wydarzenia, którzy zakupili ich pyszne wypieki, zebrano ok. 2500 zł. PLN, które w całości przeznaczone zostaną na statutową działalność Stowarzyszenia. Gdyby nie to Stowarzyszenie, dzieci niepełnosprawne nie miałyby szans normalnie funkcjonować.

OBCHODY ŚWIĘTA SPÓŁDZIELCZOŚCI BANKOWEJ

W ramach obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej, Bank Spółdzielczy w Limanowej jak co roku włączył się jako wieloletni Sponsor w organizowany Bieg Górski „Limanowa Forrest”. Po biegu został zorganizowany m.in. konkurs z nagrodami o ogólnej wiedzy o Banku Spółdzielczym w Limanowej.

Dlaczego "Forrest"?

Limanowa Forrest - to nazwa kojarzona nie tylko ze słynnym bohaterem książki i filmu: „Forrestem Gumpem” (który mimo upośledzenia odniósł wielkie sukcesy... przebiegł dystans ponad 15 tysięcy mil, pokonując wszerz Amerykę Północną cztery razy w ciągu jednego roku), ale także z nazwą kojarzącą się z ang. z „lasem” (choć pisze się ją przez jedno ‘r’ – „forest”) oraz ze słowem „for rest” (czyli: „dla relaksu”). Słowem: radość biegania i bieg w lesie bieg – dla wszystkich; szybkich ścigaczy i „żółwików” z rekreacyjnym tempem. Najważniejsze, aby z uśmiechem na buzi ukończyć cały dystans.

"Cuda zdarzają się codziennie. Niektórzy w to nie wierzą, ale to prawda" (Forrest Gump).

 

Zwycięzcy biegu w klasyfikacji generalnej i w poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn, a także zwycięzcy w nordic walking w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn – otrzymali nagrody i puchary, a wszyscy uczestnicy-finiszerzy pamiątkowe medale na mecie. Wszyscy zapisani, którzy odebrali swoje numery startowe przed biegiem w biurze zawodów, otrzymali również atrakcyjne pakiety startowe od sponsorów.

 

Poniżej najlepsi biegacze i biegaczki:

 

W kategorii Mężczyzn / OPEN:

1. Dudczak Michał POL, Rytro, Buff/ The North Face, 28:25

2. Elasri Abderrahim POL, Chorzów, Team@Elasri, 28:37

3. Wydra Jan POL, Mszana Dolna, MOK Mszana Dolna, 30:01

 

W kategorii Kobiety / OPEN:

1. Broniatowska Katarzyna POL Kraków AZS AWF Kraków 32:55

2. Kulka-Mnich Regina POL Ropa  35:03

3. Ogórek Monika POL Nowy Sącz Brygada Beskidów 36:07

 

Wyniki XI LIMANOWA FORREST:

- Wyniki OPEN: https://www.forrest-limanowa.pl/pliki/wyniki/wyniki-open-lf2022.pdf

- Wyniki K/M: https://www.forrest-limanowa.pl/pliki/wyniki/wyniki-open-k-m-lf2022.pdf

- Wyniki kat. wiekowych: https://www.forrest-limanowa.pl/pliki/wyniki/wyniki-kategorii-wiekowych-lf2022.pdf

- Wyniki Służb Mundurowych: https://www.forrest-limanowa.pl/pliki/wyniki/wyniki-sluzb-mundurowych-lf2022.pdf

 

Galeria:

Limanowa.in - https://limanowa.in/galeria/xi-limanowa-forrest/1776

 

Na koniec odbyła się ceremonia wręczania nagród oraz losowanie nagród od Sponsorów za okazaniem numerka startowego. Poniżej SPONSORZY „XI Biegu Górskiego Anglosaskiego Limanowa Forrest”:

Miasto Limanowa, Bank Spółdzielczy w Limanowej, GoldDrop, Partner Okna, Hydrolim, VeloSport - Rogelli, JONIEC, IziGSM, DrukarniaMM, Sukiennik Sklep i Serwis Rowerowy, FizjoSułkowski Gabinet Fizjoterapii i Masażu, KosmoEstetic Centrum Modelowania i Zdrowej Sylwetki, Piekarnia Pajor Laskowa , Usługi-Handel Mała Gastronomia Joanna Sułkowska, Tymbark, MIKA Centrum Zaopatrzenia Przemysłu, MZGKiM Limanowa, MMDelfin, BielakActive, Ultris, Janusz Kądziołka, Włodzimierz Łyżnicki - parking ul. Bulwary.

 

Patronat Honorowy: Pan Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa, Pan Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski

Premia Górska: Bank Spółdzielczy w Limanowej, Prezes banku Pan Adam Dudek

 

WSPÓŁORGANIZATORZY:

- Miasto Limanowa

- Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, Sekcja Polska – Region IPA Limanowa

- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej

 

SPIKER ZAWODÓW: Mateusz Wroński - "Tusik"

POMIAR CZASU: "CHRONOTEX" - elektroniczny pomiar czasu

Wsparcie: "Maraton wokół Jeziora Rożnowskiego" - maratonroznowski.pl oraz "Akademia Bosego Wirusa" akademiabosegowirusa.pl

 

WSPÓŁPRACA:

- Grupa Podhalańska GOPR - Sekcja Operacyjna Limanowa

- Komenda Powiatowa Policji w Limanowej

- OSP Limanowa

- Związek Strzelecki „Strzelec” Jednostka Strzelecka 2402 Limanowa

- Powiat Limanowski

- CSR Limanowa – Ratownicto Medyczne

- Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne ORKANTOUR – wolontariusze

 

Patronat Medialny: RDN Małopolska – Nowy Sącz, Limanowa.in, BiegiGórskiePl, MaratonyPolskiePL

 

2022-07-10 21:41:58 admin, wyświetleń 1018